Помер художник Романов Борис Миколайович з Луганщини

Джерело: Луганська ОВА

Пішов з життя художник з Луганщини Романов Борис Миколайович. Він був членом Національної спілки художників України, лауреат і дипломант міжнародних конкурсів та виставок екслібрисів.

Після закінчення Харківського художньо-промислового інституту у 1972 році, Романов обрав Сіверськодонецьк, де до 2010-го працював за фахом художником-дизайнером, начальником художньо-дизайнерського бюро на хімічному об’єднанні “Азот”.

З 1986 року Борис Миколайович Романов працював у галузі гравюри, графіки та мініатюри. Він створив понад 400 книжкових знаків. Його графічні мініатюри зберігаються у Міжнародному центрі екслібриса в Бельгії, а також у приватних колекціях Китаю, США та країн Європи.

Графічна творчість Бориса Романова представлена на сторінках Всесвітньої енциклопедії сучасного екслібриса, що видається в Португалії, шевченківські екслібриси – в Шевченківській енциклопедії.

2017 року побачила світ книга “Мій Шевченко – екслібриси Бориса Романова”, де митець у мініатюрних композиціях відтворив цілу віху із життя Шевченка.

У 2022 році він евакуювався із Сіверськодонецька до Дніпра, де активно працював, встиг створити цикл “дніпровських” акварелей.

Завдяки волонтеру, роботи Бориса Романова, вивезені з-під обстрілів, були представлені на виставці у Дніпрі

Попри поважний вік, митець активно брав участь у громадському житті, разом з дружиною допомагаючи плести маскувальні сітки для наших військових.

“Друзі, колеги, дорогі мені люди! Дякую вам за наші чудові стосунки. На жаль, час летить, і з цим нічого не поробиш. Якщо я когось образив – пробачте. Я йду з вдячністю в серці та спокоєм у душі”, – цей допис на його сторінці у Facebook з’явився учора.

Прощання з Борисом Романовим відбудеться 16 травня о 12:00 за адресою: м. Дніпро, проспект Дмитра Яворницького, 17-А.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.