Помер сценарист фільмів «Китайський квартал» і «Місія нездійсненна» Роберт Таун

Джерело: Variety

У Сполучених Штатах помер 89-річний володар премії “Оскар” Роберт Таун, який, зокрема, написав сценарії для фільмів “Китайський квартал” та “Місія нездійсненна”.

За словами публіцистки Керрі МакКлюр, Таун помер у понеділок, 1 липня, у своєму будинку в Лос-Анджелесі.

Як розповіли у виданні, кінокар’єра Тауна розпочалася ще в 1960-х роках, коли він пішов працювати актором і сценаристом у режисера малобюджетних фільмів Роджера Кормана.

Згодом Таун став одним із найбільш бажаних сценаристів в історії кіно.

Він, зокрема, написав сценарії для таких фільмів, як “Китайський квартал” 1975 року, “Місія нездійсненна” 1996 року й “Місія нездійсненна-2” у 2000 році.

За “Китайський квартал” був нагороджений премією “Оскар” у категорії “Найкращий оригінальний сценарій”.

Загалом Таун написав сценарії для фільмів, у яких знімалися низка голлівудських зірок, зокрема Джек Ніколсон, Гаррісон Форд, Мел Гібсон та Том Круз.

У 2006 році Таун сам став героєм сюжету фільму “Роберт Таун” художниці Сари Морріс.

У червні 2014 року він здобув почесний ступінь доктора образотворчих мистецтв від Американського інституту кіно.

У Тауна залишилися дві доньки від двох шлюбів – Катрін і Чіара.

Ізраїльські сили заявили, що військовий командир ХАМАС Мохаммед Дейф, який був організатором нападу 7 жовтня, став ціллю удару в Хан-Юнісі на півдні Гази, в результаті якого загинуло 90 людей і ще сотні дістали поранення.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

В центральному штаті Плато Нігерії стався обвал будівлі школи, в результаті чого загинули двадцять дві дитини і щонайменше 132 – зазнали поранень.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

Телеканал HBO оголосив, що зйомки третього сезону серіалу “Ейфорія” розпочнуться в січні 2025 року.