Помер творець мови «Паскаль» швейцарець Ніклаус Вірт
Джерело: ETH Zürich
1 січня 2024 року у віці 89 років помер швейцарський автор мови програмування Pascal — Ніклаус Вірт. Він славився своїм внесенням у розвиток програмування та став автором таких важливих мов як Ейлер, Модула, Модула-2 та Оберон.
Він народився 15 лютого 1934 року у Вінтертурі, на передмісті Цюриху у Швейцарії. Закінчивши факультет електроніки Швейцарського федерального технологічного інституту (ETH) в Цюриху в 1958 році, він продовжив свою освіту, здобувши ступінь магістра в Лавальському університеті в Канаді у 1960 році та захистивши дисертацію в університеті Каліфорнії в Берклі в 1963 році на тему мови програмування Ейлер.
Протягом 1963-1967 років Ніклаус Вірт працював асистентом в Стенфордському університеті, де спільно з Джимом Уельсом розробив мову PL/360. Світове визнання він отримав у 1970 році, створивши мову програмування Pascal.
У 1984 році Ніклаус Вірт був удостоєний Тьюрингівської премії, що є визнанням його внеску в галузь комп’ютерних наук.
До 1999 року він очолював Інститут комп’ютерних систем при ETH, а в 1999 році вийшов на пенсію, досягнувши граничного віку для державного службовця Швейцарії.
- Дослідники з Технічного університету Данії розробили систему на основі штучного інтелекту, яка здатна передбачати смерть людей.
27 липня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, під час якої зокрема обговорив законопроєкт, котрий гарантує незалежність та ефективність антикорупційних органів.
Міністр економіки, довкілля та сільського господарства Олексій Соболев повідомив, що цього року щонайменше шість областей потерпають від наслідків посухи.
27 липня президент Володимир Зеленський підписав закон про реформу Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.