Помер творець мови «Паскаль» швейцарець Ніклаус Вірт

Джерело: ETH Zürich

1 січня 2024 року у віці 89 років помер швейцарський автор мови програмування Pascal — Ніклаус Вірт. Він славився своїм внесенням у розвиток програмування та став автором таких важливих мов як Ейлер, Модула, Модула-2 та Оберон.

Він народився 15 лютого 1934 року у Вінтертурі, на передмісті Цюриху у Швейцарії. Закінчивши факультет електроніки Швейцарського федерального технологічного інституту (ETH) в Цюриху в 1958 році, він продовжив свою освіту, здобувши ступінь магістра в Лавальському університеті в Канаді у 1960 році та захистивши дисертацію в університеті Каліфорнії в Берклі в 1963 році на тему мови програмування Ейлер.

Протягом 1963-1967 років Ніклаус Вірт працював асистентом в Стенфордському університеті, де спільно з Джимом Уельсом розробив мову PL/360. Світове визнання він отримав у 1970 році, створивши мову програмування Pascal.

У 1984 році Ніклаус Вірт був удостоєний Тьюрингівської премії, що є визнанням його внеску в галузь комп’ютерних наук.

До 1999 року він очолював Інститут комп’ютерних систем при ETH, а в 1999 році вийшов на пенсію, досягнувши граничного віку для державного службовця Швейцарії.

Після того, як міністерка освіти США оголосила, що Гарвард більше не отримуватиме федеральних грантів, у мережах з’явилося зображення, на якому нібито видно, як університет додає рукописні червоні позначки на документ, підкреслюючи граматичні помилки. Однак насправді це було лише жартом від користувача X, який зробив ці позначки заради жарту.

Президент Польщі Анджей Дуда розкритикував військовий парад у Москві, зазначивши, що історична правда полягає в тому, що саме Росія, разом з нацистською Німеччиною, розпочала Другу світову війну, напавши на Польщу у 1939 році.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив, що Україна висилає двох угорських дипломатів у відповідь на дії Угорщини.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що з тимчасово окупованих територій України вдалося ще дев’ятьох дітей.

Японський OSINT-аналітик AS22 помітив, що російські війська розгортають на Далекому Сході макети систем протиповітряної оборони С-300/400, щоб замінити реальні підрозділи, передислоковані в європейську частину Росії, зберігаючи видимість присутності ППО в найвіддаленіших регіонах.