Помер творець мови «Паскаль» швейцарець Ніклаус Вірт

Джерело: ETH Zürich

1 січня 2024 року у віці 89 років помер швейцарський автор мови програмування Pascal — Ніклаус Вірт. Він славився своїм внесенням у розвиток програмування та став автором таких важливих мов як Ейлер, Модула, Модула-2 та Оберон.

Він народився 15 лютого 1934 року у Вінтертурі, на передмісті Цюриху у Швейцарії. Закінчивши факультет електроніки Швейцарського федерального технологічного інституту (ETH) в Цюриху в 1958 році, він продовжив свою освіту, здобувши ступінь магістра в Лавальському університеті в Канаді у 1960 році та захистивши дисертацію в університеті Каліфорнії в Берклі в 1963 році на тему мови програмування Ейлер.

Протягом 1963-1967 років Ніклаус Вірт працював асистентом в Стенфордському університеті, де спільно з Джимом Уельсом розробив мову PL/360. Світове визнання він отримав у 1970 році, створивши мову програмування Pascal.

У 1984 році Ніклаус Вірт був удостоєний Тьюрингівської премії, що є визнанням його внеску в галузь комп’ютерних наук.

До 1999 року він очолював Інститут комп’ютерних систем при ETH, а в 1999 році вийшов на пенсію, досягнувши граничного віку для державного службовця Швейцарії.

23 жовтня Європейський банк реконструкції та розвитку підписав угоду з Харковом на 25 мільйонів євро кредитних ресурсів та 10 мільйонів євро безповоротного гранту.

Міністерство охорони здоровʼя України створило механізми для проведення щеплення проти грипу в аптеках. Ініціатива спрямована на покращення доступу українців до цієї медичної послуги та дозволяє оперативно реагувати на епідемічні загрози.

Станом на 23 жовтня, внаслідок повномасштабної збройної агресії РФ, в Україні постраждало більше ніж 2230 дітей.

В Офісі Генерального прокурора розслідують можливі зловживання під час отримання прокурорами груп інвалідності. Згідно з попередніми результатами, загалом показник кількості осіб з інвалідністю в органах прокуратури не перевищує 10% по регіонам.

Генсек ООН Антоніу Гутерреш прилетів до Казані на саміт БРІКС і спробував коровай. Його візит до Росії різко розкритикував заступник головного редактора Bild Пауль Ронцхаймер.