Помер український науковець та релігієзнавець Ігор Козловський
Джерело: релігієзнавиця Людмила Филипович у Facebook
У ніч на 6 вересня у віці 69 років помер український історик та релігієзнавець Ігор Козловський, який майже 2 роки перебував у полоні бойовиків так званої “ДНР”.
“Сьогодні вночі через серцевий напад пішов від нас у засвіти Ігор Козловський”, – повідомила Людмила Филипович.
27 січня 2016 року бойовики так званої “Донецької народної республіки” взяли Ігоря Козловського в полон за проукраїнську позицію, де він пережив тортури.
У полоні український релігієзнавець перебував майже два роки (700 днів), до 27 грудня 2017 року. Був звільнений з полону за обміном.
Ігор Козловський народився в місті Макіївка Донецької області.
З 1972 по 1974 роки проходив строкову службу у Прикордонних військах у Закавказькому прикордонному окрузі, на кордоні з Іраном.
З 1975 по 1980 роки навчався на історичному факультеті Донецького державного університету і отримав диплом з відзнакою за спеціальністю “Історик. Викладач історії та суспільствознавства”. У 1980 – 1984 рр. навчався в аспірантурі Інституту історії НАН України.
З 1980 по 2001 роки працював у Донецькому обласному виконкомі, а потім – у Донецькій обласній державній адміністрації на різних посадах у справах релігій (референт, старший референт, головний спеціаліст, начальник обласного відділу у справах релігій).
З 2011 по 2015 рік працював доцентом кафедри філософії Донецького національного технічного університету.
У 2012 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю 09.00.11. – релігієзнавство в Інституті філософії імені Г. С. Сковороди НАН України за темою “Церква Христова (Church of Christ) в контексті Реставраційного руху в християнстві: передумови виникнення, етапи розвитку і проблеми сьогодення”.
Наприкінці 1980-х років підтримав рух за відродження українського козацтва. Ігор Козловський походить зі старовинного козацького роду, історія якого сягає XVI—XVII століть. Його пращури брали активну участь у вирішенні історичної долі України.
У 1997—2001 роках обіймав посаду заступника Головного отамана Кальміуської паланки Українського козацтва з питань релігії та духовності. З 2001 році – отаман Спілки козацтва Донеччини, а з 2002 року брав участь у створенні і розбудові Українського Реєстрового Козацтва (УРК).
У 2020 роках – старший науковий співробітник у відділенні релігієзнавства Інституту філософії НАН України.
Варто зазначити, що Ігор Козловський має багато нагород та відзнак від українських та зарубіжних громадських і релігійних організацій.
За свою миротворчу діяльність нагороджений медаллю Австрійського товариства Альберта Швейцера, Лицарським орденом Королівського братства Св. Феотонія (Португалія), почесною відзнакою Академії будо (бойових мистецтв) Ніппон Сейбукан (Японія).
Є дійсним членом Королівського коледжу дворянства (Португалія), а також почесним громадянином штату Оклахома (США).
Має ІІІ дан з карате-до (Академія будо Ніппон Сейбукан (Японія)).
- 22 серпня, на 80-му році життя – після тривалої хвороби – помер відомий італійський співак та композитор Тото Кутуньйо.
- У віці 36 років помер актор, сценарист і режисер Даррен Кент, який знімався в серіалах “Гра престолів” і “Іст-Ендерс”.
Міністерство оборони Німеччини передало Україні новий пакет військової допомоги.
Нове дослідження надало нові докази “зв’язку кишечник-мозок” — хронічні кишкові інфекції можуть бути пов’язані з розвитком хвороби Альцгеймера.
28 грудня 2024 року в місті Брендон, штат Міссісіпі (США), виявили тіла 30-річної Дженніфер Шеффілд та її колишнього чоловіка Брендона Шеффілда. Чоловік застрелив жінку, а потім покінчив життя самогубством. Незадовго до трагедії загибла розповідала у соцмережі, що між ними стався “мирний” розрив стосунків.
Народний депутат Ярослав Юрчишин пояснив, що законопроєкт №11321, який напередодні ухвалила Верховна Рада, “не обмежує свободу слова, а захищає доброчесні ЗМІ”.
Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 4197-ІХ “Про військовий обов’язок і військову службу щодо особливостей взяття громадян України на військовий облік призовників та їх медичного огляду під час проходження ними базової загальновійськової підготовки”, яким передбачено, що 17-річних юнаків вноситимуть до реєстру призовників.