Помер український науковець та релігієзнавець Ігор Козловський

Джерело: релігієзнавиця Людмила Филипович у Facebook
У ніч на 6 вересня у віці 69 років помер український історик та релігієзнавець Ігор Козловський, який майже 2 роки перебував у полоні бойовиків так званої “ДНР”.
“Сьогодні вночі через серцевий напад пішов від нас у засвіти Ігор Козловський”, – повідомила Людмила Филипович.
27 січня 2016 року бойовики так званої “Донецької народної республіки” взяли Ігоря Козловського в полон за проукраїнську позицію, де він пережив тортури.
У полоні український релігієзнавець перебував майже два роки (700 днів), до 27 грудня 2017 року. Був звільнений з полону за обміном.

Зображення: Ігор Козловський/Facebook
Ігор Козловський народився в місті Макіївка Донецької області.
З 1972 по 1974 роки проходив строкову службу у Прикордонних військах у Закавказькому прикордонному окрузі, на кордоні з Іраном.
З 1975 по 1980 роки навчався на історичному факультеті Донецького державного університету і отримав диплом з відзнакою за спеціальністю “Історик. Викладач історії та суспільствознавства”. У 1980 – 1984 рр. навчався в аспірантурі Інституту історії НАН України.
З 1980 по 2001 роки працював у Донецькому обласному виконкомі, а потім – у Донецькій обласній державній адміністрації на різних посадах у справах релігій (референт, старший референт, головний спеціаліст, начальник обласного відділу у справах релігій).
З 2011 по 2015 рік працював доцентом кафедри філософії Донецького національного технічного університету.
У 2012 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю 09.00.11. – релігієзнавство в Інституті філософії імені Г. С. Сковороди НАН України за темою “Церква Христова (Church of Christ) в контексті Реставраційного руху в християнстві: передумови виникнення, етапи розвитку і проблеми сьогодення”.
Наприкінці 1980-х років підтримав рух за відродження українського козацтва. Ігор Козловський походить зі старовинного козацького роду, історія якого сягає XVI—XVII століть. Його пращури брали активну участь у вирішенні історичної долі України.
У 1997—2001 роках обіймав посаду заступника Головного отамана Кальміуської паланки Українського козацтва з питань релігії та духовності. З 2001 році – отаман Спілки козацтва Донеччини, а з 2002 року брав участь у створенні і розбудові Українського Реєстрового Козацтва (УРК).
У 2020 роках – старший науковий співробітник у відділенні релігієзнавства Інституту філософії НАН України.

Зображення: Ігор Козловський/Facebook
Варто зазначити, що Ігор Козловський має багато нагород та відзнак від українських та зарубіжних громадських і релігійних організацій.
За свою миротворчу діяльність нагороджений медаллю Австрійського товариства Альберта Швейцера, Лицарським орденом Королівського братства Св. Феотонія (Португалія), почесною відзнакою Академії будо (бойових мистецтв) Ніппон Сейбукан (Японія).
Є дійсним членом Королівського коледжу дворянства (Португалія), а також почесним громадянином штату Оклахома (США).
Має ІІІ дан з карате-до (Академія будо Ніппон Сейбукан (Японія)).
- 22 серпня, на 80-му році життя – після тривалої хвороби – помер відомий італійський співак та композитор Тото Кутуньйо.
- У віці 36 років помер актор, сценарист і режисер Даррен Кент, який знімався в серіалах “Гра престолів” і “Іст-Ендерс”.
Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.
На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.