Померла заслужена артистка України Христина Трач

Джерело: пресслужба Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької

У Львові померла балерина, заслужена артистка України Христина Трач. Їй було 44 роки.

“Дирекція та колектив Львівської національної опери глибоко сумує з приводу смерті багаторічної працівниці театру, артистки балету, провідного майстра сцени (1996–2022 рр.), заслуженої артистки України Трач Хистини Мирославівни. Скорботно переживаємо цю втрату і висловлюємо щире співчуття родині та близьким покійної”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, Трач почала працювати балериною у Львівському академічному театрі опери і балету у 1996 році, ще під час навчання у класичному відділенні Львівського державного училища культури і мистецтв.

“Вона вивчила і виконала кілька сольних партій, звернула на себе увагу публіки і педагогів як здібна, талановита, молода артистка балету, яка володіла чудовими сценічними даними, віртуозною технікою. Працюючи в балетній трупі, ввійшла в усі сольні номери вистав. Із кожним роком, окрім сольних танців, кількість провідних партій зростала”, – розповіли колеги.

Репертуар провідної солістки налічував понад 20 партій, серед яких: Нікія, Гамзатті, Кітрі, Вулична танцівниця, Володарка дріад (“Баядерка”, “Дон Кіхот” Л. Мінкуса), Жізель, Мірта (“Жізель” А. Адана), Медора (“Корсар” А. Адана), Сванільда (“Коппелія” Л. Деліба), Соломія Крушельницька (“Повернення Баттерфляй” Дж. Пуччіні-М. Скорика) та інші.

Разом із трупою театру брала участь у закордонних фестивалях і концертах.

Концепція енергетичної стійкості Києва зокрема передбачає створення двох ТЕЦ на різних берегах столиці, що працюватимуть на комбінованому паливі і використовуватимуть висококалорійні фракції відходів, зауважили у КМДА.

8 липня прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді, ймовірно, здійснить одноденну подорож до Росії. Це стане першим візитом глави уряду до Москви з початку російського повномасштабного вторгнення в Україну.

25 червня уряд Норвегії підписав угоду про початок накопичення зерна, заявивши, що пандемія COVID-19, війна в Європі та зміна клімату визначили таку необхідність.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 червня. Від початку доби відбулося 123 бойові зіткнення. Авіація, ракетні війська і артилерія Сил оборони уразили 10 районів зосередження особового складу та два пункти управління противника.

Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов зазначив, що російські війська не зупиняються, натомість постійно випробовують модифіковані боєприпаси, використовуючи місто Харків як плацдарм для своїх тренувань.