Помічниця нардепки Нелі Яковлєвої звільнилася через голосування обраниці проти НАБУ
Джерело: Олеся Цибулько/Facebook
Помічниця-консультантка народної депутатки Олеся Цибулько подала заяву про звільнення через голосування Нелі Яковлєвої за закон №4555-IX щодо обмеження незалежності НАБУ та САП.
Цибулько пояснила, що не може підтримувати рішення, що суперечить її принципам і євроінтеграційному курсу країни.
Сьогодні я подаю заяву про звільнення з посади помічника‑консультанта на громадських засадах народного депутата Яковлєвої Н.В. Причина: її голосування за закон, що руйнує незалежність ключових антикорупційних органів – НАБУ та САП. Я не можу й не хочу підтримувати рішення, яке порушує мої моральні принципи, шкодить євроінтеграції та підриває віру громадян у європейське майбутнє країни, – написала помічницю.
Вона зауважила, що 23 липня надала свою останню пораду як помічник‑консультант, втім, додала, що рішення – дослухатися чи ні – залишається за народною обраницею.
Вірю, що кожен голос, кожен жест – це відповідальність. Я обрала стати на бік принципів, за які боролися люди на Майдані й які зараз стоять щитом перед викликами війни.
Заяву Цибулько скерує офіційно поштою.
Що передувало
22 липня парламент ухвалив закон, який фактично позбавляє незалежності НАБУ – агентство, створене у 2015 році за наполяганням США та інших західних партнерів.
Відповідно до законопроєкту, генеральний прокурор, призначений президентом, отримає широкі повноваження над НАБУ та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою. Зеленський, з монобільшістю у Раді, підписав закон ввечері.
На пресконференції у вівторок директор НАБУ Семен Кривонос заявив, що законопроєкт просували посадовці, проти яких веде розслідування агентство.
Ця кампанія тиску – пряма реакція на ефективність наших розслідувань, зокрема щодо високопосадовців та народних депутатів, – зазначив він. – Це рішення ставить під загрозу не лише роботу антикорупційних органів, а й євроатлантичні прагнення України.
Після неофіційної інформації про підписання закону, у містах України сотні людей зібралися на протести.
Вже 23 липня президент Володимир Зеленський анонсував новий законопроєкт щодо антикорупційних органів.
- Президент Володимир Зеленський 23 липня підписав закон, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Цей крок викликав гостру реакцію у Брюсселі та може стати критичним фактором у заморожуванні процесу вступу України до Європейського Союзу.
- В Німеччині та Франції відреагували на резонансний законопроєкт, який фактично позбавляє незалежності Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (САП).
- Міжнародний фонд “Відродження” закликає скасувати закон про підпорядкування НАБУ та САП генеральному прокурору та повернути незалежність антикорупційним органам.
Реалістичні ляльки-немовлята “reborns” стали глобальним феноменом у США: колекціонери витрачають тисячі доларів на розкішні дитячі аксесуари та піклуються про них, ніби це справжні діти.
У Центрі протидії дезінформації наголосили, що Кремль використовує Центральноазійський міжнародний економічний форум у Таджикистані для посилення “мовного” тиску на країни Центральної Азії з метою розмити національну ідентичність народів.
Суддя штату Флорида Робін Розенберг 23 липня відхилила запит Міністерства юстиції США на розкриття додаткових свідчень великого журі, зібраних у межах кримінального розслідування щодо Джеффрі Епштейна.
23 липня у Шосткинському районі, під час гуманітарного розмінування звільнених територій, загинув 30-річний сержант служби цивільного захисту, старший сапер-оператор Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України – Олег Петренко.
Кабінет Міністрів повторно отримав документи Комісії з відбору голови Бюро економічної безпеки щодо призначення переможця конкурсу Олександра Цивінського.