Закон,що підриває незалежність НАБУ і САП, ставить під загрозу євроінтеграцію України — ЗМІ
Джерело: “Європейська правда”
Президент Володимир Зеленський 23 липня підписав закон, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Цей крок викликав гостру реакцію у Брюсселі та може стати критичним фактором у заморожуванні процесу вступу України до Європейського Союзу.
Як зазначається, Європейська Комісія готувала рішення про початок переговорів щодо вступу України. За інформацією з дипломатичних джерел, представники ЄС, включаючи Єврокомісію, Європейську Раду та уряди кількох держав-членів, узгодили неформальну схему обходу угорського вето, яке блокує просування Києва до ЄС. Відкриття першого переговорного кластера було заплановано на 18 липня.
Однак, одночасно з цими домовленостями з боку української влади було вжито низку кроків, які викликали занепокоєння у європейських партнерів. Зокрема, уряд відхилив результати прозорого конкурсу на керівника Бюро економічної безпеки, почалися слідчі дії щодо антикорупційного активіста Віталія Шабуніна, а також анонсувалася кадрова заміна віцепрем’єрки з євроінтеграції Ольги Стефанішиної.
Кульмінацією стало підписання закону №12414, який, на думку ЄС, суперечить узгодженим реформам. Єврокомісарка Марта Кос особисто повідомила нового віцепрем’єра Тараса Качку, що даний закон суперечить реформам, погодженим у межах переговорного процесу.
Відповідно до наявної інформації, подальше просування України в переговорах нині поставлено на паузу. Попередні домовленості про обхід угорського вето втратили чинність.
Однак, за оцінками джерел у Брюсселі, наслідки будуть. Зокрема, планується посилення умов доступу до фінансової допомоги, у тому числі — в межах оборонної та відбудовної підтримки. ОЕСР вже повідомила Київ про ризики щодо інвестицій у зв’язку з атакою на антикорупційні органи.
Водночас вказано, що нині не йдеться про загрозу безвізовому режиму, який зберігається з огляду на гуманітарну ситуацію. Однак, є висока ймовірність, що Молдова буде відокремлена від України в переговорному процесі і розпочне вступні переговори раніше.
“І вина за це буде на 100% лежати на Києві. На депутатах, які ухвалили закон про демонтаж незалежності НАБУ і САП, та на президентові Зеленському, який це рішення підписав та публічно став на його захист”, – йдеться в матеріалі.
- 22 липня парламент ухвалив закон, який фактично позбавляє незалежності НАБУ – агентство, створене у 2015 році за наполяганням США та інших західних партнерів.
Реалістичні ляльки-немовлята “reborns” стали глобальним феноменом у США: колекціонери витрачають тисячі доларів на розкішні дитячі аксесуари та піклуються про них, ніби це справжні діти.
У Центрі протидії дезінформації наголосили, що Кремль використовує Центральноазійський міжнародний економічний форум у Таджикистані для посилення “мовного” тиску на країни Центральної Азії з метою розмити національну ідентичність народів.
Суддя штату Флорида Робін Розенберг 23 липня відхилила запит Міністерства юстиції США на розкриття додаткових свідчень великого журі, зібраних у межах кримінального розслідування щодо Джеффрі Епштейна.
23 липня у Шосткинському районі, під час гуманітарного розмінування звільнених територій, загинув 30-річний сержант служби цивільного захисту, старший сапер-оператор Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України – Олег Петренко.
Кабінет Міністрів повторно отримав документи Комісії з відбору голови Бюро економічної безпеки щодо призначення переможця конкурсу Олександра Цивінського.