Понад 10% від усіх державних FPV-шок: фонд Порошенка передав ЗСУ обладнання на 5,6 млрд грн
Джерело: Європейська Солідарність
Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що його фонд витратив 5,6 мільярда гривень на допомогу ЗСУ з початку повномасштабного вторгнення.
Особливий акцент фонд зробив на безпілотники. Як зауважив сам Порошенко, у 2014 пріоритетом була бронетехніка, а сьогодні — дрони.
“Ми вже закупили та передали 27 429 FPV-шок. Це більше 10% від того, що поставила держава. Також ми поставили вже більше 1500 “Мавіків”: як нічні, так і денні. Головний засіб для розвідки. Більше 100 бригад зараз мають очі завдяки нашій роботі”, – наголосив він.
Військовим передали 353 вантажівки DAF, 11 бронемашин Shield, 90 БПЛА Poseidon та 400 квадроциклів. Порошенко також забезпечив ЗСУ роботом “Журавель” для евакуації поранених.
Крім цього, військові отримали 41 екскаватор, 2 тягачі Oshkosh, 40 вантажівок Foden і 3000 детекторів дронів “Ванільний цукорок”.
На фронт також доставили 40 купольних РЕБів “Шатро”, 28 систем протидії технічним розвідкам “Ай-Петрі”, сотні Starlink, тисячі радіостанцій, десятки автобусів, мобільних шиномонтажних комплексів і командно-штабних модулів.
“Понад 200 військових частин отримали нашу допомогу. Нам є чим пишатися, але найбільше ми пишаємося тими, хто зараз виконує бойові завдання”, – зауважив лідер “Європейської Солідарності”.
Він також наголосив, що основну частину грошей, яку витратили для допомоги ЗСУ — з його кишені.
“5 мільярдів 600 мільйонів гривень — це сума допомоги, з яких 5 мільярдів — це наші Мариною гроші. І саме на цю суму за останні два з половиною роки ми допомогли Збройним Силам України”, – наголосив п’ятий Президент України.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.