Понад 20% українців втратили рідних на війні – результати соцопитування

Джерело: Київський міжнародний інститут соціології

За результатами соціологічного опитування, проведеного у травні, 77% українців втратили друзів через російську збройну агресію. Цей показник з кожним опитуванням лише зростає. Водночас 22% респондентів зазначили, що втратили члена сім’ї.

Джерело: Національний демократичний інститут

Крім того, українці менше вірять у швидке закінчення війни. У травні 2022 року лише 7% респондентів вважали, що війна триватиме понад рік. Нині ж вже 43% вважають, що війна триватиме щонайменше ще рік або більше.

Ще 18% опитаних вважають, що війна триватиме від одного до двох років, 17% – від двох до п’яти років, а 8% вважають, що вона триватиме понад п’ять років. Лише 22% вірять, що війна закінчиться протягом року.

Джерело: Національний демократичний інститут

При цьому відсоток тих, хто прагне, щоб Україна стала повноцінною демократією, залишається стабільно високим і становить 93%.

  • За останні п’ять місяців рейтинги влади впали. Майже половина (47,4%) респондентів вказали, що події в Україні йдуть у неправильному напрямку, тоді як меншість (32,9) вважає, що все йде за планом.
  • Згідно з результатами соціологічного дослідження, проведеного Центром Разумкова з 6 до 12 червня, рівень довіри до Президента України Володимира Зеленського знизився за пів року з 69% до 54%.

Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.  

NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.

Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.

Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.

90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.