Понад 30 країн підтримали у Міжнародному суді ООН позов України щодо геноциду – Reuters

Джерело: Reuters

Близько 30 європейських країн, а також Австралія і Канада звернулися до Міжнародного суду ООН в Гаазі з проханням ухвалити рішення, що Суд має юрисдикцію для розгляду по суті позову України проти Росії, в якому Україна обвинувачує РФ у зловживанні Конвенцією про запобігання злочину геноциду з метою створення приводу для повномасштабного вторгнення, яке відбулося 24 лютого 2022 року.

Україна стверджує, що Росія зловживає Конвенцією про запобігання злочину геноциду та покарання за нього від 1948 року, схваленої після Другої світової війни. Зокрема, у позові України зазначається, що Росія виправдовувала вторгнення 24 лютого 2022 року твердженням про те, що треба зупинити “імовірний геноцид на сході України”.

Своєю чергою, представниця Німеччини Вібке Рукерт заявила суддям, що країни “твердо вірять”, що суд має юрисдикцію для розгляду справи. Вона додала, що її країна дуже зацікавлена в тому, як інтерпретується Конвенція про геноцид, “не в останню чергу з урахуванням нашого минулого”.

Цю Конвенцію підписало близько 150 країн і вони зацікавлені у тому, як положення цієї Конвенції мають бути пояснені Міжнародним судом ООН.

За даними агенції, близько 32 країн мають виступити у суді на підтримку України. Ці країни хочуть, щоб Суд розглянув позов України по суті і встановив, що Росія зобов’язана виплатити репарації.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.

Розслідування шведського мовника SVT свідчить, що трупа “Ballet of Ukraine”, яка видавала себе за українську танцювальну компанію, а в грудні показала балет “Лускунчик” у 8 містах Швеції, має стосунки з Росією.

3 квітня глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч із державним секретарем США Марком Рубіо.