Понад 30 країн підтримали у Міжнародному суді ООН позов України щодо геноциду – Reuters
Джерело: Reuters
Близько 30 європейських країн, а також Австралія і Канада звернулися до Міжнародного суду ООН в Гаазі з проханням ухвалити рішення, що Суд має юрисдикцію для розгляду по суті позову України проти Росії, в якому Україна обвинувачує РФ у зловживанні Конвенцією про запобігання злочину геноциду з метою створення приводу для повномасштабного вторгнення, яке відбулося 24 лютого 2022 року.
Україна стверджує, що Росія зловживає Конвенцією про запобігання злочину геноциду та покарання за нього від 1948 року, схваленої після Другої світової війни. Зокрема, у позові України зазначається, що Росія виправдовувала вторгнення 24 лютого 2022 року твердженням про те, що треба зупинити “імовірний геноцид на сході України”.
Своєю чергою, представниця Німеччини Вібке Рукерт заявила суддям, що країни “твердо вірять”, що суд має юрисдикцію для розгляду справи. Вона додала, що її країна дуже зацікавлена в тому, як інтерпретується Конвенція про геноцид, “не в останню чергу з урахуванням нашого минулого”.
Цю Конвенцію підписало близько 150 країн і вони зацікавлені у тому, як положення цієї Конвенції мають бути пояснені Міжнародним судом ООН.
За даними агенції, близько 32 країн мають виступити у суді на підтримку України. Ці країни хочуть, щоб Суд розглянув позов України по суті і встановив, що Росія зобов’язана виплатити репарації.
- Протягом 18-27 вересня у Міжнародному суді ООН у Гаазі проведуть слухання у справі України проти Росії “Щодо звинувачень у вчиненні геноциду відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього”. Українська сторона стверджує, що РФ порушила Конвенцію 1948 року про геноцид.
- Представник України Антон Кориневич у Міжнародному суді у Гаазі заявив, що РФ намагалася обґрунтувати вторгнення в Україну неправдивим твердженням, що вона нібито намагалася припинити “геноцид російськомовного населення”.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.