Понад 3000 українських спортсменів боронять Україну у лавах Сил оборони
Джерело: Вадим Гутцайт/Facebook
1 жовтня міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт зауважив, що нині в українській армії перебуває понад 3000 спортсменів та тренерів, котрі захищають країну від ворога.
У День захисників і захисниць згадуємо та вдячні за волю і гідність, які маємо. Схиляємо голови перед тими, хто віддав своє життя за нашу свободу. 361 український спортсмен і тренер загинув на російсько-українській війні. Вони стали янголами спорту. Свічка пам’яті завжди горітиме у наших серцях, — наголосив очільник відомства.
Гутцайт зауважив, що зараз час сказати “дякую” кожному і кожній, хто продовжує захищати. І додав, що наразі понад 3000 спортсменів і тренерів боронять нашу землю у лавах Сил оборони України, продовжуючи тисячолітню традицію українського війська.
- 12 вересня принц Гаррі відвідав “Ігри Нескорених”, підтримавши та поспілкувавшись з ветеранами й військовослужбовцями з України.
- На російсько-українській війні загинула українська футзалістка Елеонора Мальцева. Спортсменці було 34 роки.
- Глава Німецького союзу спортсменів з обмеженими можливостями (DBS) Фрідхельм Юліус Бойхер розкритикував рішення Міжнародного паралімпійського комітету (МПК) дозволити російським і білоруським спортсменам виступати під нейтральним прапором на Паралімпіаді-2024 в Парижі.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.