Понад 350 українців пройшли лікування лікарсько-стійкого туберкульозу за новітньою схемою

Джерело: МОЗ України

358 українців пройшли безоплатне лікування лікарсько-стійкого туберкульозу за новітньою схемою BPaL.

Тривалість лікування лікарсько-стійкого туберкульозу в разі застосування такої схеми скорочується майже втричі: 6-9 місяців проти 18-24 місяців.

Режим BPaL — це новітня схема лікування лікарсько-стійкого туберкульозу, яку в масштабах всієї країни почали застосовувати у 2022 році в межах операційного дослідження.

За результатами 2023 року, скринінг (у межах дослідження BPaL) пройшли 1 024 пацієнти, 358 з них були включені до програми лікування. З 245 пацієнтів, які завершили 3-місячне лікування, 80% досягли зупинення бактеріовиділення. Результати дослідження свідчать про високу ефективність сучасної схеми лікування.

Режим BPaL показаний дорослим та дітям від 14 років, які хворіють на туберкульоз зі стійкістю щонайменше до рифампіцину та фторхінолонів (пре-широка лікарська стійкість), а також пацієнтам з невдачею попереднього курсу лікування лікарсько-стійкого туберкульозу. Лікування туберкульозу в Україні, в тому числі й препарати, що входять до складу режиму BPaL, — безоплатні.

Ця схема лікування з лютого 2023 року використовується в програмній практиці. Застосування інноваційного режиму лікування, який показаний дорослим та дітям віком від 14 років з туберкульозом зі стійкістю, а також пацієнтам з невдачею попереднього курсу лікування лікарсько-стійкого туберкульозу внесено до нових стандартів надання допомоги при туберкульозі (наказ МОЗ  № 102 від 19.01.2023).

Додатково. Наразі триває дослідження “Оцінка ефективності та безпеки лікування рифампіцин-резистентного туберкульозу режимом BPaL в Україні” по всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій. Його проводять Центр громадського здоров’я, у співпраці з євробюро ВООЗ, Національним інститутом фтизіатрії та пульмонології ім. Ф. Г. Яновського та за додаткової міжнародної технічної підтримки “OATH” у чотирьох регіонах.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

Уночі 24 травня війська РФ завдали ударів по залізничній інфраструктурі у Харківській області. Обійшлось без постраждалих, однак є значні руйнування.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).

Південна Корея та Японія оголосили про санкції проти осіб, організацій та суден, які допомагають Росії купувати озброєння у Північної Кореї, порушуючи резолюцію Радбезу ООН.

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.