Понад 56 тисяч доз вакцини проти COVID-19 доставлено в області для безоплатних щеплень

Джерело: МОЗ України

В Україні 56 160 доз вакцин “Comirnaty” (виробник — Pfizer), призначених для дорослих та дітей віком від 5 до 12 років, отримали обласні центри контролю та профілактики хвороб.

Спеціалісти центрів забезпечують зберігання та транспортування вакцин до медзакладів із дотриманням вимог “холодового ланцюга”.

Щеплення залишаються безоплатними для кожного українця. Записатися на них можна у сімейного лікаря.

Також почалося доставлення до регіонів “омікронспецифічної” вакцини проти COVID-19. Це оновлена версія вакцини “Comirnaty” від американської компанії “Pfizer”, адаптована спеціально для захисту проти штаму “Омікрон” коронавірусу SARS-CoV-2.

Загалом для безоплатних щеплень в Україні використовують такі вакцини, як “Janssen” від Johnson&Johnson, вакцина “Comirnaty” від Pfizer, вакцина “CoronaVac” від Sinovac Biotech). Також доступна вакцина проти COVID-19 для дітей з 5-річного віку (вакцина “Comirnaty” для дітей від Pfizer).

Наразі в країні 16 422 034 українці отримали одну дозу вакцини проти COVID-19, 15 540 771 особа отримала два щеплення. Лише 3 267 536 людей мають бустерне щеплення та завершили курс з первинної вакцинації, необхідний для формування імунітету проти коронавірусної інфекції.

У МОЗ нагадали, що загальний рекомендований курс з первинної вакцинації проти COVID-19 та першого бустера – три щеплення. Перший бустер вводять через 5 місяців після первинної вакцинації. Для групи ризику тяжкого перебігу COVID-19 рекомендовано отримати додатковий бустер, якщо минуло понад 6 місяців від попереднього бустера. Потребу у додатковому бустерному щепленні визначає лікар з огляд на стан пацієнта та епідеміологічну ситуацію в країні.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.