Понад 56 тисяч доз вакцини проти COVID-19 доставлено в області для безоплатних щеплень

Джерело: МОЗ України

В Україні 56 160 доз вакцин “Comirnaty” (виробник — Pfizer), призначених для дорослих та дітей віком від 5 до 12 років, отримали обласні центри контролю та профілактики хвороб.

Спеціалісти центрів забезпечують зберігання та транспортування вакцин до медзакладів із дотриманням вимог “холодового ланцюга”.

Щеплення залишаються безоплатними для кожного українця. Записатися на них можна у сімейного лікаря.

Також почалося доставлення до регіонів “омікронспецифічної” вакцини проти COVID-19. Це оновлена версія вакцини “Comirnaty” від американської компанії “Pfizer”, адаптована спеціально для захисту проти штаму “Омікрон” коронавірусу SARS-CoV-2.

Загалом для безоплатних щеплень в Україні використовують такі вакцини, як “Janssen” від Johnson&Johnson, вакцина “Comirnaty” від Pfizer, вакцина “CoronaVac” від Sinovac Biotech). Також доступна вакцина проти COVID-19 для дітей з 5-річного віку (вакцина “Comirnaty” для дітей від Pfizer).

Наразі в країні 16 422 034 українці отримали одну дозу вакцини проти COVID-19, 15 540 771 особа отримала два щеплення. Лише 3 267 536 людей мають бустерне щеплення та завершили курс з первинної вакцинації, необхідний для формування імунітету проти коронавірусної інфекції.

У МОЗ нагадали, що загальний рекомендований курс з первинної вакцинації проти COVID-19 та першого бустера – три щеплення. Перший бустер вводять через 5 місяців після первинної вакцинації. Для групи ризику тяжкого перебігу COVID-19 рекомендовано отримати додатковий бустер, якщо минуло понад 6 місяців від попереднього бустера. Потребу у додатковому бустерному щепленні визначає лікар з огляд на стан пацієнта та епідеміологічну ситуацію в країні.

Голлівудський актор Джонні Депп приїхав до Турина, щоб зняти в Італії сцени своєї другої режисерської роботи “Моді” (Modі) про життя художника Амедео Модільяні на початку 20-го століття.

Лідер фракції “європейська Солідарність” Петро Порошенко наголосив, що відбудова у Львові Музею Шухевича, який зруйнував російський дрон, не може перетворюватись у тему для політичних чвар. 

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков прокоментував заяви про переговори, які нібито ведуться, про закриття кордону з Польщею.

Триває сімсот тридцять п’ята доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. Протягом доби на фронті відбулось 79 бойових зіткнень між українськими захисниками та російськими окупантами.

Пентагон вирішує, чи варто використовувати останнє джерело фінансування військової допомоги, що залишилося, для підтримки зусиль України у боротьбі з російською агресією, навіть без гарантій того, що ці кошти будуть компенсовані Конгресом.