Мутація COVID-19 може бути спричинена поведінкою людини – вчені

Джерело: Newsweek

Результати дослідження Нагойського університету Японії показали, що поведінка людини могла вплинути на появу і еволюцію нових штамів COVID-19.

За словами науковців, віруси еволюціонують і ті, у кого є переваги виживання – наприклад, здатність ухилятися від імунітету – стають домінуючим штамом в генофонді. Одним з еволюційних компромісів, який повинні враховувати віруси, є вірусне навантаження.

Як пояснили вчені, вірусне навантаження – це кількість вірусу в кожному мілілітрі рідини організму інфікованої людини. Більш високе вірусне навантаження означає, що вірус буде легше передаватися іншим. Утім, якщо вірусне навантаження стає занадто високим, люди можуть стати занадто хворими, щоб передати інфекцію. Тому вірусу необхідно знайти ідеальну середину, яка дозволить йому добре передаватися, не вбиваючи свого носія.

Команді з Університету Нагої вдалося встановити, що варіанти SARS-CoV-2, які були найбільш успішними в поширенні, мали більш ранній і більш високий пік вірусного навантаження з більш короткою тривалістю зараження. Водночас вони розвивалися швидше всередині людини і призводили до збільшення частки безсимптомних інфекцій.

Так, команда, очолювана Сінго Івамі, припустила, що ці еволюційні зміни стали корисними для вірусу внаслідок поведінки людини, яка хотіла обмежити передачу.

Окрім того, експерти зауважили, що як тільки людина дізнається, що захворіла (зазвичай після того, як почали проявлятися симптоми), вона, як правило, самоізолюється на деякий час. Однак, якби вірус зміг уникнути виявлення, тобто не викликати ніяких симптомів – носій ніколи б не дізнався, що інфікований, і вільно поширював би інфекцію.

“Наше дослідження показало, що поведінка людини також може сприяти еволюції вірусу більш складним чином, що вказує на необхідність переоцінки еволюції вірусу”, – пояснив Івамі.

Дочка Ілона Маска Вівіан Дженна Вілсон публічно спростувала кілька нещодавніх заяв мільярдера й розповіла про стосунки з батьком.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Стримінговий серівіс Amazon працює над приквелом серіалу “Хлопаки” під назвою “Vought Rising”. 

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.