Запалення при важкій формі COVID-19 пов’язане з надлишком кишкових грибків – дослідження
Джерело: Nature
Дослідження засвідчило, що дисбаланс грибків у кишківнику може сприяти надмірному запаленню у людей з важкою формою COVID-19 або тривалим COVID-19. Дослідили, що люди з важким захворюванням мали підвищений рівень грибка, який може активувати імунну систему та викликати довготривалі зміни.
Робота, опублікована 23 жовтня в Nature Immunology, підкреслює ймовірність того, що протигрибкове лікування може надати деяке полегшення людям, які перебувають у критичному стані з COVID-19.
Дослідники дослідили кров 91 особи, госпіталізованої з цією хворобою у 2020 році. Майже три чверті цих людей мали важку форму COVID-19, які отримували понад шість літрів додаткового кисню на хвилину або інвазивну штучну вентиляцію легенів, тоді як у решти був помірний або легкий стан захворювання.
Порівняно з 36 особами, у яких ніколи не було позитивного результату, люди з важкою формою COVID-19 виробляли приблизно в чотири рази більше антитіл проти трьох видів грибків, які зазвичай зустрічаються в кишківнику, включаючи дріжджі Candida albicans. Висока поширеність антитіл свідчить про те, що ці люди мали підвищену кількість цих грибів.
У підгрупи людей із важкою формою COVID-19 кількість антитіл проти C. albicans у крові була пов’язана з кількістю імунних клітин, які називаються нейтрофілами, які можуть викликати запалення.
“Існує низка теорій про те, що може викликати стійкі симптоми після COVID. Мікробний дисбактеріоз – або кишківника, або легенів, є однією з основних теорій, яку пропонують, тому я думаю, що це додає ваги цій теорії”, – каже Аран Сінганаягам, респіраторний імунолог з Імперського коледжу Лондона.
Дослідники погоджуються, що для дослідження зв’язку між кишковими грибками та COVID-19 потрібно більше роботи. Залишається незрозумілим, чи були спостережувані зміни мікробіоти у людей з COVID-19 результатом хвороби чи передували їй і зробили людей більш сприйнятливими, говорить Сінганаягам.
Якщо майбутні дослідження розкриють більше про залучені механізми, чинні протигрибкові препарати можна буде перепрофілювати, щоб допомогти людям з COVID-19.
- Згідно з результатами дослідження, лихоманка, озноб, втома і головний біль після вакцини проти COVID-19 можуть бути ознаками активного вироблення антитіл.
- На думку науковців, препарат, який використовується для лікування COVID-19, може бути пов’язаний з мутаціями вірусу. Зокрема Молнупіравір діє, викликаючи мутації в генетичній інформації вірусу, багато з яких вбивають або завдають шкоди вірусу, зменшуючи кількість COVID-19 в організмі.
- В одному з будинків для літніх людей у Великій Британії зафіксували спалах нового варіанта COVID-19, який дуже легко передається.
- За даними Агентства охорони здоров’я Великої Британії (UKHSA), новий вид COVID-19 поширюється Великою Британією і вже становить один із семи нових випадків.
- Глава Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебреєсус заявив, що готовий направити нову місію експертів до Китаю у межах роботи над розкриттям походження COVID-19.
21 січня президент Володимир Зеленський заявив у Давосі, що російський лідер Володимир Путін під час переговорів може вимагати скорочення чисельності української армії у п’ять разів, однак, Україна цього не дозволить.
Президент США Дональд Трамп помилково назвав Іспанію членом блоку країн БРІКС.
У Пентагоні зняли портрет з ім’ям ексголови Об’єднаного комітету начальників штабів генерала Марка Міллі, який висів поряд із зображеннями колишніх воєначальників цього рангу.
23 січня – у найбільшій в Україні галереї українського сучасного мистецтва Art Ukraine Gallery – легендарний український художник Анатолій Криволап та україно-американська мисткиня Марина Мазепа, яка відома своєю унікальною ф’южн творчістю, що поєднує акторське мистецтво, перформанс та мистецтво, зустрічаються в перформансі SOUL // «Душа».
Мультфільм “Ваяна 2” від Disney Animation, який був випущений у кінопрокат наприкінці минулого року, перевищив позначку касових зборів в мільярд доларів США.