Запалення при важкій формі COVID-19 пов’язане з надлишком кишкових грибків – дослідження

Джерело: Nature

Дослідження засвідчило, що дисбаланс грибків у кишківнику може сприяти надмірному запаленню у людей з важкою формою COVID-19 або тривалим COVID-19. Дослідили, що люди з важким захворюванням мали підвищений рівень грибка, який може активувати імунну систему та викликати довготривалі зміни.

Робота, опублікована 23 жовтня в Nature Immunology, підкреслює ймовірність того, що протигрибкове лікування може надати деяке полегшення людям, які перебувають у критичному стані з COVID-19.

Дослідники дослідили кров 91 особи, госпіталізованої з цією хворобою у 2020 році. Майже три чверті цих людей мали важку форму COVID-19, які отримували понад шість літрів додаткового кисню на хвилину або інвазивну штучну вентиляцію легенів, тоді як у решти був помірний або легкий стан захворювання.

Порівняно з 36 особами, у яких ніколи не було позитивного результату, люди з важкою формою COVID-19 виробляли приблизно в чотири рази більше антитіл проти трьох видів грибків, які зазвичай зустрічаються в кишківнику, включаючи дріжджі Candida albicans. Висока поширеність антитіл свідчить про те, що ці люди мали підвищену кількість цих грибів. 

У підгрупи людей із важкою формою COVID-19 кількість антитіл проти C. albicans у крові була пов’язана з кількістю імунних клітин, які називаються нейтрофілами, які можуть викликати запалення.

“Існує низка теорій про те, що може викликати стійкі симптоми після COVID. Мікробний дисбактеріоз – або кишківника, або легенів, є однією з основних теорій, яку пропонують, тому я думаю, що це додає ваги цій теорії”, – каже Аран Сінганаягам, респіраторний імунолог з Імперського коледжу Лондона.

Дослідники погоджуються, що для дослідження зв’язку між кишковими грибками та COVID-19 потрібно більше роботи. Залишається незрозумілим, чи були спостережувані зміни мікробіоти у людей з COVID-19 результатом хвороби чи передували їй і зробили людей більш сприйнятливими, говорить Сінганаягам.

Якщо майбутні дослідження розкриють більше про залучені механізми, чинні протигрибкові препарати можна буде перепрофілювати, щоб допомогти людям з COVID-19.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.