Новий вид COVID-19 поширюється у Великій Британії

Джерело: Sky news

За даними Агентства охорони здоров’я Великої Британії (UKHSA), новий вид COVID-19 поширюється Великою Британією і вже становить один із семи нових випадків.

Науково відомий як EG.5.1, він походить від варіанту Omicron COVID.

UKHSA спостерігає за його поширеністю в країні через збільшення випадків у всьому світі, зокрема в Азії. Він швидко поширюється і може бути однією з причин нещодавнього зростання випадків захворювання та шпиталізацій.

Показники COVID-19 продовжують зростати: з 3,7% із 4403 респіраторних випадків минулого тижня до 5,4% із 4396 цього тижня. Останні дані також свідчать, що рівень госпіталізації з COVID-19 становив 1,97 на 100 000 населення, що є збільшенням порівняно з 1,17 на 100 000 у попередньому звіті UKHSA.

Посадовці кажуть, що “уважно” стежать за ситуацією, оскільки кількість випадків COVID продовжує зростати.

“Ми також спостерігали невелике зростання показників шпиталізації в більшості вікових груп, особливо серед людей похилого віку”, – сказала докторка Мері Рамзі, керівниця відділу імунізації в UKHSA.

Вона додала, що загальний рівень шпиталізації все ще залишається низьким, і “наразі ми не бачимо подібного збільшення госпіталізації у відділення інтенсивної терапії”.

Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебреєсус сказав, що хоча люди краще захищені вакцинами та попереднім зараженням, країни повинні бути пильними.

“ВООЗ продовжує рекомендувати людям із групи високого ризику носити маску в людних місцях, робити вакцинацію, коли це рекомендовано і забезпечувати достатню вентиляцію в приміщенні. І ми закликаємо уряди підтримувати, а не демонтувати системи, які вони створили для COVID-19”, – сказав він.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня сейм Литви постановив, що до списку призову у країні включатимуть осіб віком від 17 років.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.