Понад 7 тисяч військових повернулись із СЗЧ
Джерело: ДБР
До українського війська повернулось понад 7 тисяч військових, які вперше самовільно залишили частини (СЗЧ).
4 396 осіб вже офіційно поновили на військовій службі, решту ще поновлюють та закривають кримінальні провадження.
“Ця цифра з кожним днем збільшується, адже Верховна Рада продовжила термін добровільного повернення на службу тих військових, які самовільно залишили частину до 1 березня 2025 року”, – йдеться у повідомленні Державного бюро розслідувань.
У відомстві нагадали, що згідно з законом, який набрав чинності наприкінці листопада 2024 року, військовослужбовці, які самовільно залишили військові частини можуть повернутися на службу “без докорів сумління та конфліктів із законодавством України”.
“Командир в/ч не пізніше 72 годин з дня прибуття військового до частини продовжує дію контракту чи служби, а також поновлює виплату грошового, продовольчого, речового та інших видів забезпечення”, – пояснили в ДБР.
Також таким військовослужбовцям поновлюються пільги та соціальні гарантії, встановлені державою.
Окрім того, командир військової частини зобов’язується проінформувати про прибуття військового та продовження служби орган досудового розслідування та військову службу правопорядку. Після цього розпочинається процедура закриття справи відносно бійця.
- Верховна Рада підтримала рішення продовжити термін добровільного повернення на службу військовослужбовців, які самовільно залишили частину.
- Працівники ДБР затримали командира однієї з рот 155 окремої механізованої бригади імені Анни Київської, який самовільно залишив частину (СЗЧ) і підбурив на це своїх підлеглих. Йому повідомили про підозру.
- Військова частина Сергія Гнезділова, який пішов у СЗЧ, анулювала згоду щодо його повернення на службу.
- У застосунку “Армія+” запустили новий сервіс для повернення на службу після самовільного залишення частини.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.