Понад 7 тисяч військових повернулись із СЗЧ
Джерело: ДБР
До українського війська повернулось понад 7 тисяч військових, які вперше самовільно залишили частини (СЗЧ).
4 396 осіб вже офіційно поновили на військовій службі, решту ще поновлюють та закривають кримінальні провадження.
“Ця цифра з кожним днем збільшується, адже Верховна Рада продовжила термін добровільного повернення на службу тих військових, які самовільно залишили частину до 1 березня 2025 року”, – йдеться у повідомленні Державного бюро розслідувань.
У відомстві нагадали, що згідно з законом, який набрав чинності наприкінці листопада 2024 року, військовослужбовці, які самовільно залишили військові частини можуть повернутися на службу “без докорів сумління та конфліктів із законодавством України”.
“Командир в/ч не пізніше 72 годин з дня прибуття військового до частини продовжує дію контракту чи служби, а також поновлює виплату грошового, продовольчого, речового та інших видів забезпечення”, – пояснили в ДБР.
Також таким військовослужбовцям поновлюються пільги та соціальні гарантії, встановлені державою.
Окрім того, командир військової частини зобов’язується проінформувати про прибуття військового та продовження служби орган досудового розслідування та військову службу правопорядку. Після цього розпочинається процедура закриття справи відносно бійця.
- Верховна Рада підтримала рішення продовжити термін добровільного повернення на службу військовослужбовців, які самовільно залишили частину.
- Працівники ДБР затримали командира однієї з рот 155 окремої механізованої бригади імені Анни Київської, який самовільно залишив частину (СЗЧ) і підбурив на це своїх підлеглих. Йому повідомили про підозру.
- Військова частина Сергія Гнезділова, який пішов у СЗЧ, анулювала згоду щодо його повернення на службу.
- У застосунку “Армія+” запустили новий сервіс для повернення на службу після самовільного залишення частини.
Фінляндія почала засекречувати інформацію про експорт своєї зброї.
Рятувальники завершили аварійно-рятувальні роботи після ракетного удару, завданого Росією по Харкову. Внаслідок обстрілу загинула одна людина та постраждали 114.
16 квітня ультраправий депутат Європейського парламенту і кандидат у президенти Польщі Гжегож Браун увірвався до лікарні та погрожував арештом лікарці, яка провела жінці законний аборт.
У Великій Британії на аукціоні Henry Aldridge and Son виставляють жіночий кишеньковий годинник, який колись належав данцю Гансу Крістенсену Гіварду, пасажиру “Титаніка”, що загинув у катастрофі.
У Києві 18 квітня правоохоронці затримали двох 17-річних підлітків, які побили військовослужбовця у гідропарку.