Понад 99% обʼєктів ЖКГ України готові до опалювального сезону

Джерело: Мінінфраструктури  

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков повідомив, що станом на 1 жовтня понад 99% об’єктів житлово-комунальних господарств готові до опалювального сезону.

“Ми завершили підготовку до опалювального сезону 2023/24. Станом на 1 жовтня понад 99% обʼєктів ЖКГ – готові. Міст та громад на підконтрольних територіях, куди неможливо буде подати тепло, немає”, – поінформував очільник Мінінфраструктури.

А також зазначив, що у найближчі тижні тепло зʼявиться в усіх українських будинках, але, відповідно до погодних умов, у деяких громадах вже починають підключати до опалення соціальні обʼєкти.

За словами міністра, за час підготовки створено необхідні резерви обладнання та матеріалів, профінансовано громади, які подавали запити на відновлення критичної інфраструктури.

Серед підготовчих заходів, зокрема, проведено спеціальні навчання із залученням теплопостачальних підприємств, операторів газорозподільних систем, а також працівників ДСНС, на яких вони відпрацьовували можливості оперативного підключення обладнання в умовах пошкодження об’єктів тепло- та водопостачання.

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.

Представники України та Норвегії завершили роботу над текстом угоди про гарантії безпеки. Сторони планують підписати документ “за першої можливості”, запевни президент Володимир Зеленський.

Очільник Харкова Ігор Терехов повідомив, що у місті мають намір збудувати безпечне підземне містечко за 225 мільйонів євро.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц виключив можливість появи в Європейського Союзу власного ядерного озброєння. Раніше про необхідність обговорення цього питання заявляли глава Франції Емманюель Макрон та президент Польщі Анджей Дуда.

У Генеральному штабі ЗСУ надали оперативну інформацію станом на 22.30 23 травня щодо російського вторгнення. Сили оборони продовжують рішуче протидіяти спробам противника просунутися в глибину території України, спрямовують зусилля на зрив виконання росіянами загарбницьких планів.