Попри дощі в Криму посилюється дефіцит води
Джерело: Крим.Реалії
В окупованому Криму, попри вересневі дощі, проблема з дефіцитом води продовжує поглиблюватися. Один з кримських екологів анонімно розповів журналістам, що опади лише зволожили верхні шари ґрунту.
Він пригадав, як після окупації Криму, коли влада України перекрила подачу води з Північнокримського каналу, ряд кримських вчених наполягали на створенні нових водосховищ.
“Але замість цього ставленик Кремля Аксьонов прийняв рішення бурити по всьому Криму свердловини. Спочатку вони справлялися, але вже в 2020 році настала перша потужна криза вододефіциту, тоді навіть Сімферополь перевели на погодинну подачу води. Зараз через велику кількість свердловин підземні води десь вичерпалися, а десь стають все більш солоними, що дуже небезпечно для екології Криму”, – розповів еколог.
Окупанти визнають, що якщо раніше в Криму 32 населених пункти були на підвозі води, то зараз таких – 77.
“Річка Біюк-Карасу, що живить водосховища Південно-Східного Криму, майже висохла. Річка Танасу в Білогірську перетворилася на струмок, річка Сарису взагалі висохла. Білогірське водосховище поки що має корисний об’єм води, а Тайганське – вже ні. Лише третина обсягу води залишилася в Ізобільненському водосховищі, яке живить Алушту“, – зазначив еколог.
Також загострюється ситуація з водопостачанням Севастополя — обміліло й пересохло багато річок поблизу, пересохло навіть русло річки Бельбек. Рівень Чорноріченського водосховища, з якого забезпечується Севастополь, опустився нижче позначок 2020 року, коли місто гостро потребувало води. Головне водосховище регіону заповнене менш ніж на 30%, каже еколог.
Водосховища Криму на початок вересня мають лише трохи більше ніж 80 мільйонів кубометрів води, що майже вдвічі менше, ніж минулого року. Партизанське заповнене на 22%, Сімферопольське – 50%, в Аянському – 40%. У Партизанському запас води на 3,5-4 місяці.
- Видання ТЕКСТИ.org.ua опублікувало матеріал, в якому пояснило, як росіяни позбавили український Донбас питної води.
- Призначений Росією так званий “глава” Криму Сергій Аксьонов заявив про перебої з постачанням пального, зокрема бензину марки АІ-95.
Держсекретар США Марко Рубіо розпочинає поїздку до ОАЕ, Кувейту та Бахрейну на тлі переговорів Вашингтона з Тегераном щодо завершення війни на Близькому Сході. Однією з головних тем стане безпечний і вільний транзит через Ормузьку протоку.
Військові М’янми відповідальні за загибель щонайменше 702 цивільних протягом шести місяців виборчого періоду. Новий звіт ООН описує різке погіршення ситуації з правами людини в М’янмі на тлі контрольованих військовими виборів. Найбільшим джерелом руйнувань і жертв, за оцінкою організації, залишаються авіаудари.
Федеральний суд у Вашингтоні заблокував адміністрації Дональда Трампа використання оновленої імміграційної бази SAVE для перевірки виборчих списків штатів. Правозахисники попереджали, що така система може помилково позбавити права голосу законних виборців.
Верховний суд Іспанії засудив колишнього міністра транспорту Хосе Луїса Абалоса до 24 років ув’язнення у справі про корупцію під час закупівлі масок у пандемію COVID-19. Його колишній помічник Кольдо Гарсія отримав 19 років.
Група податкових експертів і колишніх посадовців IRS заявила в суді, що Міністерство юстиції США незаконно надало Дональду Трампу, його родині та бізнесу захист від податкових перевірок. На їхню думку, така домовленість може порушувати конституційну заборону на отримання президентом додаткової вигоди від держави.