Попри великі втрати, у РФ є ще достатньо танків у запасі

Джерело: Reuters

За час повномасштабної війни проти України РФ втратила понад 3000 танків. Попри це, у ворога ще достатньо запасів, яких вистачить на три роки.

За даними фахівців, танки, які Росія вже втратила на полі борю, еквівалентні всьому її довоєнному активному інвентарю.

Однак на складах у РФ є достатньо старої бронетехніки нижчої якості, яка може стати заміною.

Україна також зазнала значних втрат з початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року, але поповнення військ Заходом дозволило їй зберегти запаси, підвищуючи якість, йдеться в щорічному звіті Міжнародного інституту стратегічних досліджень, що базується в Лондоні.

“Однак Москва змогла обміняти якість на кількість, витягнувши тисячі старих танків зі сховищ зі швидкістю, яка часом могла досягати 90 танків на місяць”, – мовиться у звіті.

Запаси, які зберігаються в Росії, означають, що РФ “потенційно може зазнати ще близько трьох років великих втрат і поповнювати резерви із запасів, навіть за нижчого технічного стандарту, незалежно від її здатності виробляти нове обладнання”.

За даними Military Balance, Росія має на озброєнні 1750 основних бойових танків, починаючи від Т-55 і закінчуючи сучасними Т-80 і Т-90. У сховищах є ще 4000 танків.

Military Balance зазначає, що керівники російської промисловості хвалилися зростанням військового виробництва, тоді як російські офіційні особи відзначили плани відновити виробництво свого танка Т-80.

  • За словами речника Військово-морських сил України Дмитра Плетенчука, на момент повномасштабного вторгнення в Україну російський Чорноморський флот налічував близько 80 бойових одиниць. Сили оборони вже завдали російському флоту значних втрат.

Росія регулярно атакує Україну балістичними ракетами, третина з яких – ракети з КНДР, які можуть працювати лише завдяки західним компонентам.

На Закарпатті стались зміни у русі потягів на ділянці Сянки – Мукачево. Через падіння каміння з гори заблоковано електропоїзд на перегоні. 

Росія найближчими днями може провести додаткові випробувальні запуски балістичних ракет “Орєшнік” або подібних до них, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Уряд Швейцарії оголосив про заборону експортних поставок до польської компанії після того, як виявилося, що 645 000 малокаліберних набоїв швейцарського виробництва опинилися в Україні, що є порушенням швейцарського законодавства.

На думку аналітиків ISW, у РФ намагаються штучно завищити очікування щодо своїх можливостей, вихваляючи балістичну ракету “Орєшнік”, аби змусити Захід та Україну стримуватись у війні.