Попри великі втрати, у РФ є ще достатньо танків у запасі

Джерело: Reuters

За час повномасштабної війни проти України РФ втратила понад 3000 танків. Попри це, у ворога ще достатньо запасів, яких вистачить на три роки.

За даними фахівців, танки, які Росія вже втратила на полі борю, еквівалентні всьому її довоєнному активному інвентарю.

Однак на складах у РФ є достатньо старої бронетехніки нижчої якості, яка може стати заміною.

Україна також зазнала значних втрат з початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року, але поповнення військ Заходом дозволило їй зберегти запаси, підвищуючи якість, йдеться в щорічному звіті Міжнародного інституту стратегічних досліджень, що базується в Лондоні.

“Однак Москва змогла обміняти якість на кількість, витягнувши тисячі старих танків зі сховищ зі швидкістю, яка часом могла досягати 90 танків на місяць”, – мовиться у звіті.

Запаси, які зберігаються в Росії, означають, що РФ “потенційно може зазнати ще близько трьох років великих втрат і поповнювати резерви із запасів, навіть за нижчого технічного стандарту, незалежно від її здатності виробляти нове обладнання”.

За даними Military Balance, Росія має на озброєнні 1750 основних бойових танків, починаючи від Т-55 і закінчуючи сучасними Т-80 і Т-90. У сховищах є ще 4000 танків.

Military Balance зазначає, що керівники російської промисловості хвалилися зростанням військового виробництва, тоді як російські офіційні особи відзначили плани відновити виробництво свого танка Т-80.

  • За словами речника Військово-морських сил України Дмитра Плетенчука, на момент повномасштабного вторгнення в Україну російський Чорноморський флот налічував близько 80 бойових одиниць. Сили оборони вже завдали російському флоту значних втрат.

Вдень 23 червня російські окупанти атакували Одещину ударними безпілотниками. Є жертва та постраждалий.

Військовослужбовці Національної гвардії України, у яких самовільне залишення частини (СЗЧ) зафіксували до 12 червня 2026 року, відтепер також можуть повернутися на службу через “Армія+”.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.

Контррозвідка Служби безпеки затримала ще одного коригувальника повітряних атак рашистів по Запоріжжю. Ним виявився місцевий мобілізований, який самовільно залишив військову частину і пішов на співпрацю з ФСБ.

У ніч на 23 червня оператори Сил безпілотних систем ЗСУ уразили ударні дрони противника, засоби ППО, об’єкти енергетичної інфраструктури, паливно-мастильні матеріали та логістичний транспорт.