Попри великі втрати, у РФ є ще достатньо танків у запасі
Джерело: Reuters
За час повномасштабної війни проти України РФ втратила понад 3000 танків. Попри це, у ворога ще достатньо запасів, яких вистачить на три роки.
За даними фахівців, танки, які Росія вже втратила на полі борю, еквівалентні всьому її довоєнному активному інвентарю.
Однак на складах у РФ є достатньо старої бронетехніки нижчої якості, яка може стати заміною.
Україна також зазнала значних втрат з початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року, але поповнення військ Заходом дозволило їй зберегти запаси, підвищуючи якість, йдеться в щорічному звіті Міжнародного інституту стратегічних досліджень, що базується в Лондоні.
“Однак Москва змогла обміняти якість на кількість, витягнувши тисячі старих танків зі сховищ зі швидкістю, яка часом могла досягати 90 танків на місяць”, – мовиться у звіті.
Запаси, які зберігаються в Росії, означають, що РФ “потенційно може зазнати ще близько трьох років великих втрат і поповнювати резерви із запасів, навіть за нижчого технічного стандарту, незалежно від її здатності виробляти нове обладнання”.
За даними Military Balance, Росія має на озброєнні 1750 основних бойових танків, починаючи від Т-55 і закінчуючи сучасними Т-80 і Т-90. У сховищах є ще 4000 танків.
Military Balance зазначає, що керівники російської промисловості хвалилися зростанням військового виробництва, тоді як російські офіційні особи відзначили плани відновити виробництво свого танка Т-80.
- За словами речника Військово-морських сил України Дмитра Плетенчука, на момент повномасштабного вторгнення в Україну російський Чорноморський флот налічував близько 80 бойових одиниць. Сили оборони вже завдали російському флоту значних втрат.
Олександр Цивінський, який виграв конкурс на посаду очільника Бюро економічної безпеки (БЕБ) зреагував на рішення Кабміну відхилити його кандидатуру.
Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.
Президент України Володимир Зеленський викликав бурю суперечок серед гравців вебсайту азартних ігор Polymarket. Суперечка виникла через питання, чи одягав Зеленський костюм після початку повномасштабної російсько-української війни, а на кону стоїть 210 млн доларів.
Громадський діяч, підприємець, меценат, засновник мистецької агенції “Наш Формат” Владислав Кириченко звернувся до українців після того, як днями російським обстрілом було пошкоджено будівлю видавництва у столиці.
Український голкіпер Андрій Лунін, який виступає за мадридський “Реал”, розлютив фанатів через одне слово російською мовою.