Попри застереження міжнародних партнерів: Ольгу Піщанську обрали головою Рахункової Палати

Джерело: народні обранці Ярослав Железняк (“Голос”) та Ірина Геращенко (“Європейська Солідарність”)

10 січня Верховна рада проголосувала за призначення Ольги Піщанської на посаду голови Рахункової Палати. Її кандидатуру підтримало 252 нардепи.

Ярослав Железняк наголосив, що Піщанську – яка до цього обіймала посаду очільниці АМКУ – не рекомендували обирати головою Рахункової Палати міжнародні партнери.

“Я, звичайно, не голосував (тобто червоною). Нагадаю, це питання було ще в порядку денному 21-го грудня минулого року, але тоді не вистачило голосів”, – зазначив Железняк.

Він також опублікував результати голосування за призначення Піщанської за фракціями:

  • Слуга народу – 180;
  • Європейська Солідарність – 0;
  • Батьківщина – 13;
  • Платформа за життя та мир – 17;
  • За майбутнє – 10;
  • Голос – 0;
  • Довіра – 15;
  • Відновлення України – 10;
  • Позафракційні – 7.

Прокоментувала обрання Ольги Піщанської і співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірини Геращенко, яка назвала це голосування “ганьбою” та “кумівством”.

“ВР голосами слуг, ОПЗЖ і груп призначили головою Рахункової Палати подругу президента і його сусідку з Кривого Рогу Ольгу Піщанську”, – зазначила нардепка.

Вона додала, що “Євросолідарність” голосувала проти, і зазначила, що засідання Ради почалось із сигнального голосування.

“Переживали, чи є голоси. Та зігнали слуг і своїх сателітів на це голосування. Попри заяви послів країн G7 щодо незалежності Рахункової, Стефанчук і Ко на це наплювали. Слуги відразу побігли з подругою Зеленського фотографуватися”, – резюмувала Геращенко.

Зауважимо, 19 грудня посли країн G7 застерегли від намірів Ради призначити членів Рахункової палати до завершення її реформи. Пояснивши, що до ухвалення закону про реформу такі призначення підірвали б довіру до інституції, що відповідає за нагляд за міжнародною допомогою.

Реформування Рахункової палати — це шанс показати світу, що Україна добре розпоряджається міжнародною допомогою і ресурсами власних громадян… Призначення нового керівництва має відбуватися тільки після ухвалення законодавства, що забезпечує прозорий й заснований на заслугах конкурс із належною перевіркою кандидатів, — мовилося у повідомленні послів групи G7.

Викидання понад 140 дельфінів на берег біля Кейп-Коду (штат Массачусетс, США) минулого місяця визнано як найбільше масове викидання цих ссавців на берег в історії Сполучених Штатів.

Сьогодні, 14 липня, на Вінниччині поблизу затопленого карʼєру в с.Черепашинці на воді зник 7-річний хлопчик.

Сильна спека, вітер і грози за останні тижні спричинили лісові пожежі по всій Росії, від віддаленого сибірського регіону Туви до Якутії. 

Сьогодні, 14 липня, російські війська скинули на цивільний автомобіль вибухівку з дрона у Херсоні.

У неділю, 14 липня, Кремль заявив, що не вважає адміністрацію Байдена відповідальною за замах на Дональда Трампа, але звинуватив її у “створенні атмосфери”, яка спровокувала напад.