Попри застереження міжнародних партнерів: Ольгу Піщанську обрали головою Рахункової Палати

Джерело: народні обранці Ярослав Железняк (“Голос”) та Ірина Геращенко (“Європейська Солідарність”)

10 січня Верховна рада проголосувала за призначення Ольги Піщанської на посаду голови Рахункової Палати. Її кандидатуру підтримало 252 нардепи.

Ярослав Железняк наголосив, що Піщанську – яка до цього обіймала посаду очільниці АМКУ – не рекомендували обирати головою Рахункової Палати міжнародні партнери.

“Я, звичайно, не голосував (тобто червоною). Нагадаю, це питання було ще в порядку денному 21-го грудня минулого року, але тоді не вистачило голосів”, – зазначив Железняк.

Він також опублікував результати голосування за призначення Піщанської за фракціями:

  • Слуга народу – 180;
  • Європейська Солідарність – 0;
  • Батьківщина – 13;
  • Платформа за життя та мир – 17;
  • За майбутнє – 10;
  • Голос – 0;
  • Довіра – 15;
  • Відновлення України – 10;
  • Позафракційні – 7.

Прокоментувала обрання Ольги Піщанської і співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірини Геращенко, яка назвала це голосування “ганьбою” та “кумівством”.

“ВР голосами слуг, ОПЗЖ і груп призначили головою Рахункової Палати подругу президента і його сусідку з Кривого Рогу Ольгу Піщанську”, – зазначила нардепка.

Вона додала, що “Євросолідарність” голосувала проти, і зазначила, що засідання Ради почалось із сигнального голосування.

“Переживали, чи є голоси. Та зігнали слуг і своїх сателітів на це голосування. Попри заяви послів країн G7 щодо незалежності Рахункової, Стефанчук і Ко на це наплювали. Слуги відразу побігли з подругою Зеленського фотографуватися”, – резюмувала Геращенко.

Зауважимо, 19 грудня посли країн G7 застерегли від намірів Ради призначити членів Рахункової палати до завершення її реформи. Пояснивши, що до ухвалення закону про реформу такі призначення підірвали б довіру до інституції, що відповідає за нагляд за міжнародною допомогою.

Реформування Рахункової палати — це шанс показати світу, що Україна добре розпоряджається міжнародною допомогою і ресурсами власних громадян… Призначення нового керівництва має відбуватися тільки після ухвалення законодавства, що забезпечує прозорий й заснований на заслугах конкурс із належною перевіркою кандидатів, — мовилося у повідомленні послів групи G7.

Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.  

NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.

Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.

Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.

90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.