«Популізм укотре виявився привабливішим», – Володимир Кулик про перемогу Трампа

Джерело: Володимир Кулик/Facebook

Перемога Трампа — це перемога популізму. Він матиме значний вплив і спробує досягнути все більшої влади.

Таку думку висловив Володимир Кулик, доктор політичних наук, головний науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України, а також гостьовий лектор Колумбійського, Стенфордського і Єльського університетів.

“Дива не сталося. Популізм укотре виявився привабливішим для мас, ніж ліберальний елітизм, а консерватизм знову довів свою привабливість як спроби втечі від викликів сучасного світу. Американцям буде важко, бо Трамп матиме величезний вплив і не вагатиметься використовувати його задля зламу обмежувачів на його владу й безкарність”, – вважає Кулик.

Професор сподівається, що “притомні люди в політиці, громадянському суспільстві та бізнесі” об’єднаються й не допустять демонтування ключових інституційних противаг, і зможуть наступного разу запропонувати програму змін, яка була б привабливою для різних верств населення.

Він наголосив, що Україні варто покладатися на себе.

“А тим часом Україна має боротися далі, навіть якщо Трамп таки зважиться згорнути допомогу. Трохи допоможе ЄС, а все інше мусимо зробити самі. Не лише посилити народну допомогу фронтові, а й посилити тиск на владу, щоб не марнувала ресурсів і не толерувала крадіїв і нездар. Може, ми й не виграємо цю війну, але не сміємо допустити до втрати державності, бо іншого шансу найближчим часом не буде. Стоїмо!” – переконаний Кулик.
  • Перемога Дональда Трампа на виборах відображає багато аспектів американської політики. Проте, основним питанням на цих виборах виявилась економіка. Це багато в чому пояснює, чому Трампа вдруге обрали президентом.
  • Дональд Трамп, обраний президентом США, звернувся до своїх прихильників після того, як здобув понад 270 голосів виборників. Під час виступу він пообіцяв, що його президентство стане початком “золотого віку Америки”. Трамп заявив про готовність розв’язати нагальні проблеми країни.
  • Американський письменник Стівен Кінг прокоментував  результати президентських виборів в Америці у дописі на платформі X.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.