Поразка росіян біля Новомихайлівки вказує на проблеми ЗС РФ адаптуватися на фронті – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

За словами російських військових блогерів, нещодавній безуспішний наступ ЗС РФ біля Новомихайлівки на Донеччині (Маріїнський напрямок) викликав розбіжності в інформаційному просторі, що свідчить про ширші проблеми зі здатністю окупантів адаптуватися на фронті в Україні.

Зокрема 3 лютого один із блогерів заявив, що пропагандисти відреагували на кадри невдалого наступу армії РФ, коли 72-га бригада ЗСУ знищила колону техніки окупантів, “із критикою та розчаруванням”.

Тоді як сам блогер розкритикував таких “експертів”, які, як він зауважив, часто відвідують телешоу кремлівського пропагандиста Володимира Соловйова. За його словами, вони в прямому ефірі стверджували, що ЗС РФ мають достатні запаси систем радіоелектронної боротьби (РЕБ) та радіостанцій, щоб відбити українські FPV-дрони.

Посилаючись на особисті бесіди з російськими військовослужбовцями на передовій, блогер заявив, що подібні твердження “експертів” не відповідають дійсності, а російські командири на фронті вважають подаровані радіостанції більш цінними, ніж надані державою танки та бойові машини піхоти через брак радіообладнання.

Декілька інших його колег наголосили, що багато російських військовослужбовців можуть загинути через перевагу українських БПЛА на лінії фронту. Вони назвали цю проблему “першою” з найбільших проблем Росії на цей момент.

“Готовність російських блогерів постійно концентруватися на цій події примітна, оскільки їхня стурбованість нездатністю російських сил адаптуватися в Україні, мабуть, більша, ніж їхня турбота про власну особисту безпеку, враховуючи арешти кількох критично налаштованих голосів в інформаційному просторі та блогерів у 2023 році”, – йдеться в матеріалі.

Варто нагадати, що 30 січня армія РФ провела невдалий наступ на північний захід від Солодкого в напрямку Новомихайлівки. Тоді рота ударних БПаК 72-ї ОМБр ім. Чорних Запорожців ЗСУ відбила ворожий штурм, і разом з іншими підрозділами знищила колону з 11 одиниць бронетехніки окупантів.

Міністр оборони Рустем Умєров затвердив план заходів Міноборони України з реалізації адаптованої Річної національної програми співробітництва з НАТО на 2024 рік.

Протягом доби російські армійці 18 разів вдарили по житлових масивах Донецької області, загалом область зазнала 1 843 удари, внаслідок чого поранень зазнало троє осіб.

Кіберфахівці Служби безпеки викрили ще одну прихильницю рашизму, яка співпрацювала з російськими окупантами після захоплення Харківщини.

Станом на ранок 1 березня у Чорному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один корабель, носіїв крилатих ракет “Калібр” немає.

У ніч на 1 березня українські захисники знищили чотири ударні безпілотники типу “Shahed”, які намагалися атакувати Україну.