Порошенко купив у Великій Британії броньовані евакуаційні машини для ЗСУ

Джерело: пресслужба “Європейська Солідарність”

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко купив для ЗСУ партію броньованих евакуаційних машин Land Rover у Великій Британії. 

Фото: “ЄС”

“Вдалося викупити сім броньованих евакуаційних автомобілів Land Rover, які будуть рятувати життя. Ми робимо сервісне обслуговування, замінюємо бронескло, тут будемо замінювати двигун, стартер, коробку”, – сказав Порошенко. 

Автівки відправлять на фронт після технічного обслуговування, відновлення і заміни зношених деталей та запчастин. 

“Ми також розглядаємо бронетехніку. Але цю вже купила дружня до нас волонтерська структура. Кільком структурам ми допомогли в проєкті 50 на 50. Вони зібрали гроші, ми подвоюємо – так, як вже є дуже позитивний досвід співпраці зі “Справою громад””, – зазначив пʼятий Президент. 

Раніше в Манчестері Порошенко повідомив про закупівлю нової партії з 54 вантажівок DAF Leyland й у бригади ЗСУ вже передали понад 200 таких машин. 

Вантажівки DAF Leyland можуть оснащуватись лебідкою і перевозити все, що потрібно для фронту: боєкомплект, харчі, воду і пальне в бочках. Вони також можуть обладнуватись кранами для завантажування великокаліберних боєприпасів. Перед виправлянням до військових машинам роблять повне техобслуговування.

26 лютого заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков під час виступу на форумі “26-2-14: Війна почалась у Криму” заявив, що відновлення контролю над Кримом є стратегічним завданням для України.

Триває сімсот тридцять третя доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби відбулося 79 бойових зіткнень.

УПЦ Московського патріархату відмовила українським військовим капеланам та українським захисникам у доступі до печер Києво-Печерської Лаври. Оборонці мали намір помолитися за загиблих побратимів у річницю повномасштабного вторгнення росіян.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.