Порошенко: Ми не можемо прожити без підтримки США. Але потрібно зробити свою частину роботи
Джерело: “Європейська Солідарність”
Лідер “Євросолідарності” Петро Порошенко закликав до відповідальнішої політики з боку України, наголосивши, що країна не може дозволити собі покладатися лише на зовнішню підтримку, зокрема від США.
“Ми не можемо прожити без американської підтримки. Але ми маємо робити свою частину роботи, а не просто робити спробу перекладати відповідальність на партнерів для того, щоб потім сказати – в мене не вийшло, бо партнери винні. Це не пройде. Цей сценарій тягне Україну до катастрофи, це принципово безвідповідальна поведінка”, – застерігає пʼятий Президент.
Порошенко також наголосив, що українське питання не повинне ставати частиною внутрішньої політики США та спричиняти конфлікти між політичними силами.
“Ще раз наголошую, українське питання має об’єднувати. На жаль, в грудні минулого року ми бачили, коли питання України стало жорсткою опозицією між республіканцями і демократами”, – нагадав Порошенко.
Він зазначив, що стратегія співпраці з новообраним президентом США повинна бути професійно розроблена, оскільки вікно можливостей для реалізації планів буде обмеженим.
“Вікно можливостей буде дуже вузьке. Воно буде вимірюватися навіть не місяцями, а тижнями, коли новообраний президент зможе реалізувати свої передвиборчі плани. Але я, наприклад, вважаю, що не буде припинення постачання зброї, не буде припинення фінансування. Президент для цього має вже затверджені повноваження і рішення. І тут ми точно маємо отримати виконання всіх домовленостей, досягнутих раніше”, – зауважив п’ятий Президент.
Щодо воєнної ситуації, Порошенко наголосив на необхідності продовження постачання зброї та фінансування України, зокрема через недостатню кількість артилерії, яку намагаються компенсувати дронами. Він також підкреслив, що членство в НАТО є першочерговим завданням для України, і що країна повинна виконати всі умови для вступу.
Крім того, Порошенко критикував уряд за скорочення фінансування оборони в умовах війни та закликав перерозподілити кошти на потреби Збройних сил, а не на інші витрати.
“Не може продовжуватись в бюджеті фінансування дорожнього фонду. Не може збільшуватися на 40% фінансування силовиків, які не мають жодного відношення до фронту. Не може бути, щоб у нас військові підрозділи поліціянтів, ДБРівців та інших сиділи під 100% бронюванням в умовах, коли на фронті не вистачає людей. Закони мають бути змінені. Левова частина коштів має бути спрямована на Збройні Сили. Ми маємо повернути кошти, військові податки і ПДФО у бригади, дати можливість їм купувати те, без чого вони не здатні воювати”, – наголосив Порошенко.
Він також зазначив важливість виконання вимог Європейської комісії щодо свободи ЗМІ та прав опозиції, наголошуючи, що з приходом Трампа такі “відмовки” більше не пройдуть, “бо це гроші платників податків наших партнерів”.
- Петро Порошенко привітав Дональда Трампа з обранням на посаду Президента Сполучених Штатів, відзначивши успішність його виборчої кампанії.
Уряд України планує запровадити чіткіші критерії для визначення критичності підприємств та потреби бронювання працівників. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що наразі триває аудит критичних підприємств для усунення можливих зловживань, виявлених влітку.
Заступник керівника Офісу президента Олег Татаров щонайменше 9 разів літав до Москви після окупації Криму та вторгнення РФ на Донбас у 2014 році. Про це свідчать дані авіаперельотів Татарова.
Вдень 7 листопада росіяни атакували Запоріжжя керованими авіабомбами.
Лідер “Євросолідарності” Петро Порошенко закликав до відповідальнішої політики з боку України, наголосивши, що країна не може дозволити собі покладатися лише на зовнішню підтримку, зокрема від США.
Компанія Google виправила проблему з відображенням українських військових об’єктів на своїх картах. Тепер вони більше не відображаються для користувачів. Про це повідомив Андрій Коваленко, керівник Центру протидії дезінформації при РНБО.