Порошенко показав випробування комплексів «Ай-Петрі»

Джерело: пресслужба “Європейської Солідарності

Петро Порошенко показав випробування комплексів “Ай-Петрі”, які вже прикривають лінію фронту протяжністю до тисячі кілометрів. Такі комплекси призначені для кіберзахисту та радіоелектронної боротьби (РЕБ), аби виявляти та придувати роботу безпілотних літальних апаратів (БПЛА).

Фото: пресслужба “Європейської Солідарності”

Техніка пройшла тестування у наближених до бойових умовах на сході України, де були присутні представники ЗСУ, Генштабу, Нацгвардії та СБУ.

Комплекси “Ай-Петрі СВ” також призначені для протидії ворожим засобам розвідки та наведенню. Система здатна збивати з курсу дрони противника, зокрема “Zala”, “Орлан” та “Суперкам”, зокрема впливати на наведення високоточних боєприпасів, що зменшує кількість влучань по українських позиціях.

Фото: пресслужба “Європейської Солідарності”

Під час випробувань оператори показали процес подавлення сигналів у режимі реального часу, демонструючи, як комплекс знижує кількість супутників, які може бачити дрон противника. За словами фахівців, це дозволяє ефективно захищати підрозділи артилерії та інші військові позиції на передовій.

На сьогодні близько 50 комплексів “Ай-Петрі” вже передані до ЗСУ і Нацгвардії, де вони використовуються для охорони артилерійських позицій, об’єктів критичної інфраструктури та медичних установ.

У 2025 році 23 із 31 країн НАТО планують витратити на оборону щонайменше 2% свого ВВП. У 2014 році таких держав-членів було лише три.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 12 січня. Загалом від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.

У Генеральному консульстві України у Любліні 10 січня відбулося підписання контрактів другою групою громадян України, котрі проживають за кордоном, для проходження військової служби в лавах Українського легіону. 

Президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна готова віддавати Північній Кореї її людей у межах обміну українських військових, котрі перебувають у російському полоні.

У Норвегії планують відновити скасовану 30 років тому вимогу стосовно обов’язкового зведення бомбосховищ у нових будівлях. Положення стане частиною нового плану цивільної оборони країни на  тлі повномасштабного вторгнення сусідньої Росії в Україну.