Порошенко представив депутатам Європарламенту стратегію безпеки для України і ЄС

Джерело: Європейська Солідарність

Лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко на запрошення Президента Європейської народної партії (ЄНП) Манфреда Вебера напередодні надзвичайного засідання Європейської Ради представив фракції ЄНП в Європарламенті стратегію безпеки для України.

Стратегія, яку представив Порошенко, включає 5 складників:

1. Військова допомога, в тому числі протиповітряна оборона. 

“Підтримка України не повинна припинятися. Нам потрібні безпілотники, системи радіоелектронної боротьби, артилерійські снаряди, ракети великої дальності, винищувачі», – сказав Порошенко.

2. Інвестиції в українське військове виробництво

“За прикладом нідерландсько-данської ініціативи, нам потрібні передові технології, спільне виробництво та розробки в Україні”.

3. Посилення санкцій проти Росії, спрямованих на сировину, викопне паливо, СПГ, тіньовий флот і сектор атомної енергетики, а також конфіскацію та використання заморожених російських активів.

Порошенко переконаний – “Коаліція охочих” та “чоботи на землі”, запропоновані на саміті у Лондоні, це потужний механізм стримування, який необхідно запровадити після мирної угоди.

4. Фінансова допомога

“Стабільна достатня фінансова допомога для забезпечення макроекономічної стабільності, у тому числі шляхом конфіскації та використання заморожених російських активів”.

5. Членство в НАТО

“Членство в НАТО для України є єдиною життєздатною довгостроковою гарантією безпеки — воно залишиться незважаючи ні на що, і незалежно від вимог Путіна до НАТО.  Процес вступу до ЄС має залишатися заснованим на заслугах, але має бути прискорений”, – вважає Порошенко.

Лідер “Євросолідарності” наголосив, що для Європи вкрай важливо посилити свою обороноздатність і відповідальність за безпеку на континенті.

“У контексті завтрашнього позачергового засідання Європейської Ради моє головне повідомлення: настав час для дій, а не лише для дискусій. Європейські лідери повинні сформувати довгострокову архітектуру європейської безпеки на наступне десятиліття. Ми повинні усвідомити весь масштаб викликів, з якими ми стикаємося, і діяти рішуче. Більше ресурсів, більше дій – але, перш за все, потрібно більше політичної волі”, – закликав п’ятий президент.

Він привітав комплексну оборонну стратегію ЄС, яку представила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, і наголосив – Україна має бути повністю залучена до його реалізації.

“Після Лондонського саміту з питань безпеки нам потрібне спільне європейське бачення справедливого та тривалого миру, заснованого на довгострокових інтересах України та Європи. Це бачення має бути представлене Вашингтону та мати можливість підкріплення. І нарешті: Україна та ЄС повинні бути присутні на всіх переговорах, щоб забезпечити фундаментальний принцип “нічого про Україну без України” та “нічого про Європу без Європи”. Тільки разом ми можемо перемогти”, – підсумував Петро Порошенко.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.