Порошенко спорядив оборонцям на фронт п’ять новітніх комплексів РЕБ «Ай-Петрі»

Джерело: Петро Порошенко/Facebook

16 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко передав військовим п’ять комплексів радіо-електронної боротьби “Ай-Петрі СВ”. Нині українська розробка, в яку політик інвестував 150 мільйонів гривень, рятує життя українських воїнів, техніку та зброю, якої й так вкрай не вистачає на передовій.

У комплекті з установками також передали нові пікапи, “Старлінки”, зарядні станції для автономного живлення – все, що треба для мобільності екіпажів на фронті.

Військовий пояснює переваги нового обладнання: “сьогодні нам передали активні засоби протидії технічним розвідкам “Ай-Петрі СВ” для застосування їх у складі Сил оборони держави на різних напрямках, де визначить нам наше командування. На даний час декілька комплексів знаходяться в районах ведення бойових дій, в певних зонах відповідальності. Вони діють за єдиним замислом і планом та мають дуже успішні результати щодо боротьби та протидії технічним розвідкам противника”.

Противник використовує безпілотні літальні апарати, які ведуть розвідку позицій наших військ. Використовують такі безпілотні літальні апарати як Орлан, який здійснює ведення розвідки, Зала, Суперкам, – зазначив оборонець.

Він констатує, що “Ай-Петрі” справляється з цими загрозами. Водночас пояснив, що на тій ділянці фронту, де зараз складно, потрібно від 25 до 30 таких комплексів. Командири екіпажів мають прямий звʼязок і з конструкторами та виробниками, щоб оперативно удосконалювати технологію, і з Порошенком, щоб оперативно розв’язувати нинішні питання.

Перша партія з п’яти комплексів вже кілька тижнів прикриває артилерійські бригади на Сході, і результати – дуже обнадійливі.

Підходимо до цього системно, стратегічно. Команда робить все можливе, щоб прискорити, зробити масштабування  виробництва, зробити додаткове інвестування. Щоб ми цього року виконали цю оборонну і виробничу програму, – пояснює Порошенко.

Довідка. “Ай-Петрі СВ” – так назвали новітню систему радіоелектронної боротьби, розробку та виробництво якої профінансував Петро Порошенко на 150 млн грн. Це сучасний мобільний засіб кіберзахисту, який дозволяє нейтралізувати ворожі безпілотники типу “Орлан”, “Зала”, “Ланцет”. Також зауважується, що є позитивні результати й із керованими авіабомбами (КАБами).

Спершу п’ять комплексів надійшли до навчального центру, де готують екіпажі радіоелектронної боротьби. Унікальність комплексу зокрема й у тому, що він може швидко переналаштовуватися у разі зміни льотних параметрів російських безпілотників. Це потребує якісного навчання операторів, які віддалено будуть знищувати російські засоби ураження.

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

16 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7750 росіян та знищили 1244 одиниць озброєння ворога.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що 17 червня графіки погодинних відключень електроенергії застосовуватимуть по всій території України з 8:00 до 24:00. Більший дефіцит в енергосистемі прогнозують на тлі зростання споживання на початку робочого тижня.

Між Мексикою та Україною посилять двосторонню співпрацю. Ще буде відновлено роботу свого посольства в Україні.

Співробітник ФСБ РФ Сергій Лєбєдєв завербував військового, який перебував у Львові. Чоловік мав виконувати різні завдання, але вирішив залучити до завдання свою жінку, яка у результаті звернулася до поліції через його дії.