Порошенко в етері болгарського телебачення закликав повалити сценарій Путіна в Європі

Джерело: BTV

П’ятий Президент України та лідер “Євросолідарності” закликав європейців не дати жодного шансу проросійським політ силам на майбутніх виборах.

В етері телебачення Болгарії український політик наголосив, що Путін використовує інструменти гібридної війни для впливу на політичні процеси в ЄС.

“З 2014 року світ назвав це гібридною війною. Це не війна на полі бою, це війна в інформаційному просторі, війна, яка працює за рахунок підкупу політичних сил і втручання в політичну сферу під час виборів. Ми в Україні точно знаємо, що означає російський вплив. Ми також бачили це у США, коли Росія намагалася підірвати єдність США. І тепер ми можемо сказати вам, що хоча в США Україна користується двопартійною підтримкою, через цю опозицію, завдяки російському впливу, вони змогли затримати постачання зброї в Україну на пів року”, – сказав Порошенко.

За словами політика, РФ фінансує політичні партії у низці країн Європи. До прикладу, у Німеччині – партія “Альтернатива Німеччини”, у Франції “Національний фронт”. Така ж партія є і в Болгарії, додав він.

“Мені не подобається, що я як Президент України змушений втручатися у вашу кампанію, але все одно скажу – будь ласка, не віддавайте жодного голосу проросійській партії, тому що нам потрібні проєвропейські, проболгарські та проукраїнські політичні партії. Давайте провалимо сценарій Путіна в Європі”, – закликав Петро Порошенко.

Водночас лідер “Європейської Солідарності” подякував Болгарії за підтримку України від 2014 року.

19 червня Риксдаг, після п’ятигодинних дебатів, проголосував за угоду щодо військової співпраці зі США, так звану угоду DCA, яка дає американським військовим право використовувати 17 шведських військових баз по всій країні.

19 червня Державний секретар США Ентоні Блінкен запевнив, що саміт Північноатлантичного альянсу, котрий відбудеться на початку липня у Вашингтоні, зосередиться на зміцненні допомоги Україні у довгостроковій перспективі.

3 червня у своєму будинку в центрі Лос-Анджелеса помер найстарший чоловік у США Моррі Маркофф. Йому було 110 років. 

19 червня британському політику, колишньому прем’єр-міністру Великої Британії Борису Джонсону виповнюється 60 років. В особі цього лідера Україна отримала від Великої Британії безпрецедентну підтримку з початку повномасштабного вторгнення російських військ. Він не лише одним з перших здійснив візит до охопленої вогнем держави, але й посилив оборону України, домігшись погодження низки необхідного озброєння.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.