Порошенко закликав обмежити зарплати посадовців на час війни

Джерело: Петро Порошенко/Фейсбук

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко закликав обмежити заробітні плати держпосадовців на час війни. Політик наголосив, що вони не можуть отримувати більше, ніж військові на передовій.

На брифінгу, присвяченому підготовці проєкту Державного бюджету на наступний рік, Порошенко зауважив, що влада закладає в бюджет значне підвищення зарплат для себе і для силовиків, при цьому коштів на армію не вистачає, а корупційні скандали дедалі більше демотивують суспільство.

Фінансування Верховної Ради зросло на 26%. Офіс президента себе також, як і Верховна Рада, не образив, збільшивши в проєкті бюджету фінансування на більш як 11%. Третє – Кабінет міністрів України – майже 20% зростання фінансування. Четверте – це видатки на прокуратуру. “Бідні”, “нещасні інваліди”, які працюють в прокуратурі, отримують величезні пенсії, їм цього мало і вони збільшили фінансування більше як на 25%, – обурився п’ятий президент.

Політична сила внесла відповідну поправку, щоб обмежити заробітну плату в країні – щоб жоден посадовець не мав можливості отримати більше, ніж армієць на фронті. Політик нагадав, що сьогодні зарплата солдата складає 100-120 тисяч гривень, тож, пояснив, що у країні не може бути зарплати вище 120 тисяч.

Ми аналогічним підходом скористалися під час ковіду, а зраз ситуація в рази набагато більш небезпечна, – констатує Порошенко.

Він також акцентував на те, що через велику кількість біженців населення України скоротилось, а видатки на держапарат чомусь лише зростають: “якщо на 1 січня 2022 року в Україні налічувалося 42 мільйони осіб, то за даними статистики на липень 2024 року цифра ледь 30 мільйонів. Скоротилося на третину населення, а зарплати виросла в 2 рази. І зарплати не воїнів. Бо, на жаль, коштів на це в державі не знайшлося”.

Раніше перший заступник керівника комітету ВР з питань податкової та митної політики, нардеп Ярослав Железняк повідомив, що комітет Верховної Ради з питань бюджету відхилив поправки до проєкту “Про державний бюджет України на 2025 рік”, якими пропонували скасувати збільшення видатків на виплату заробітних плат працівникам прокуратури на 3 мільярди гривень.

Згодом нардепка Ніна Южаніна наголосила, що Комітет Верховної Ради з питань бюджету відхилив пропозицію щодо зарахування військового збору до спеціального фонду, кошти якого мали б скеровувати виключно на сектор безпеки та оборони. У 2025 році ці надходження спрямовуватимуться до загального бюджету, що зокрема передбачає фінансування підвищення зарплати прокурорам.

Додамо, 14 жовтня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко під час виступу у Верховній Раді наголосив, що влада відмовилась від пропозиції створити спеціальний цільовий фонд на потреби Сил оборони.

Колишня очільниця Литви Даля Грибаускайте заявила, що російська загроза нависатиме над Європою, доки при владі перебуває глава РФ Володимир Путін. Однак ситуація може ще більше ускладнитися, якщо президентом США стане Дональд Трамп — у цьому випадку у Заходу не залишить часу на дискусії, і діяти у сфері оборони доведеться негайно.

Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов оприлюднив наслідки російського обстрілу адмінбудівлі у центральній частині Харкова.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 жовтня. Ситуація на Покровському та Курахівському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, росіяни сьогодні активно атакують на Куп’янському, Лиманському і Времівському напрямках.

Пізно ввечері 28 жовтня російські військові вдарили балістичною ракетою по Кривому Розі. Про наслідки повідомив голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.

Прем’єри Ісландії, Данії, Норвегії, Швеції та Президент України зобов’язались продовжувати всебічну підтримку, спрямовану на безпеку та євроатлантичну інтеграцію України.