Порошенко закликав Європу взяти відповідальність за глобальну безпеку
Джерело: Петро Порошенко/Фейсбук
Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко під час виступу на Політичній асамблеї Європейської народної партії у Брюсселі, де відбулася презентація кандидатів на посади Єврокомісарів від ЄНП, закликав майбутніх єврокомісарів відкинути страх перед Путіним і забезпечити перемогу України у війні. Політик також наголосив, що членство нашої держави в ЄС і НАТО є однією з головних умов перемоги над країною-агресором.
Як відомо, Європейська народна партія отримала найбільше мандатів під час виборів до Європарламенту, тому більш ніж половина посад в Єврокомісії мають її представники. Зокрема й ключову посаду Президентки ЄК вдруге поспіль посіла Урсула фон дер Ляєн.
Путіна треба перемогти в Україні, а не в будь-якій іншій країні. Йому не потрібен ні Крим, ні Донбас, ні Запоріжжя, ні Херсон. Путіну взагалі територія не потрібна – йому потрібна перемога над демократією, над верховенством права, над міжнародним правом. Перемога автократії, – наголосив Порошенко.
Політик пояснив, що Європа має “гроші, технології і чудових людей”, однак, додав, що треба дечому повчитися в України – і це “мужність, сміливість”. За словами Порошенка, Путін використовує страх як зброю.
І з мого погляду, якщо відкинути страхи, це ослабить Путіна, а наша перемога буде ближчою, – сказав пʼятий президент.
Порошенко наголосив, що сьогодні є велика відповідальність за наступні п’ять років Європейської Комісії, Європейського парламенту.
Відбулися чудові вибори, і маємо відмінний результат. Ви маєте довіру людей і маєте відповідати критеріям цієї довіри. Ви повинні бути готові взяти відповідальність за безпеку Європи, – закликав він євродепутатів.
Глава “ЄС” зауважив, що, незважаючи на результат американських виборів, ми, європейці, повинні бути готовими діяти ефективно. Він зазначив, що перемога над Путіним та його режимом, над Росією неможлива без вступу України в ЄС і без вступу України в НАТО. Додав, що процес приєднання має ґрунтуватися на заслугах – без заплющування очей на недоліки у фундаментальних принципах: “у демократії, у верховенстві права, у незалежному судочинстві, правах людини, повазі до опозиції, у всіх європейських цінностях, які рухають нашу націю вперед”. Він пояснив, що Україні важливо перемогти як демократії.
Також вкотре нагадав про “червоні лінії” щодо України.
Жодних компромісів щодо українського суверенітету. Жодних компромісів щодо територіальної цілісності. Жодних компромісів щодо демократії. Жодних компромісів щодо безпеки та послаблення української армії, можливо, однієї з найсильніших зараз на континенті. Жодних компромісів щодо цінностей. Ось чому я тут. Тому я хочу подякувати всім вам. І тому ми разом, щоб продемонструвати єдність на наступні п’ять років, – резюмував Порошенко.
Нещодавно Порошенко, котрий брав участь в міжнародній безпековій конференції у Швеції, закликав західних союзників припинити боятись главу РФ Володимира Путіна і забезпечити перемогу України.
Довідка. Європейська народна партія – найбільше політичне об’єднання Євросоюзу, яке включає 84 партії та партнерів із 44 країн, Президента Європейської Комісії, Президента Європарламенту та найбільшу групу в Європейському парламенті.
“Європейська Солідарність” офіційно увійшла до Європейської народної партії у 2019 році, а співпраця з ЄНП розпочалася ще у 2014-му. 13 лютого 2023 року Петро Порошенко повідомив, що партія виконала необхідні умови для отримання статусу Асоційованого члена Європейської народної партії. “Євросолідарність” офіційно отримала статус асоційованого члена Європейської народної партії 10 березня 2023 року.
- Раніше Порошенко виступив на Берлінській конференції, закликавши західних союзників зняти всі обмеження на удари іноземним озброєнням по російській території.
- П’ятий Президент України та лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко з трибуни парламенту закликав не підвищувати податки в Україні, натомість спрямувати додаткові ресурси на армію та скоротити нецільові видатки.
- Глава фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко зустрівся з міським головою Варшави Рафалом Тшасковським для обговорення питань посилення підтримки України. Основними темами стали безпекові аспекти, зокрема захист повітряного простору за “ізраїльською моделлю”, енергетична безпека під час зимового сезону та гуманітарна допомога.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.