Портал викривачів корупції запрацює 6 вересня – НАЗК

Джерело: Олександр Новіков в коментарі “Економічній правді”

Керівник Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков повідомив, що з 6 вересня в Україні розпочне роботу “Єдиний портал викривачів корупції”.

За його словами, портал забезпечить анонімне чи неанонімне повідомлення про корупцію у тій чи іншій організації.

“Портал — це спеціальний ресурс, який забезпечить анонімне надсилання повідомлень працівниками організацій про корупцію в їхніх організаціях. Ці повідомлення потраплятимуть керівникам організацій або уповноваженим щодо запобігання корупції, а також спеціальним суб’єктам — НАБУ, ГБР, Національному агентству, Національній поліції”, – пояснив Новіков.

Водночас він додав, що на сьогоднішній день доступ до порталу мають 10 органів державної влади і поступово їх кількість буде збільшуватися.

Очільник НАЗК також нагадав, якщо завдяки повідомленню викривача корупції суд визнає когось винним і винесе рішення про стягнення корупційних коштів, то викривач матиме змогу отримати 10% цієї суми (але не більше 14 млн гривень).

20 травня у ДБР поінформували про завершення розслідування у справі про держзраду колишнього заступника секретаря РНБО часів Віктора Януковича Володимира Сівковича. Експосадовець спільно з трьома російськими шпигунами він організував збір та передачу розвідданих російській стороні. 

Речник оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця” Віктор Трегубов повідомив, що російські війська намагаються з двох сторін підійти до Костянтинівки, що на Донеччині.

Манчестерський магістратський суд у Великій Британії ухвалив заарештувати американського співака Кріса Брауна у справі про напад у нічному клубі, що стався 2023 року.

Попри заяви глави РФ Володимира Путіна про “безпрецедентний” рівень партнерства з Китаєм та “безмежні” можливості для взаємодії двох країн, китайські інвестори різко скоротили інвестиції в Росію після повномасштабного вторгнення в Україну. Якщо у 2011–2018 роках у середньому Пекін щорічно інвестував у російські проекти $1,2 млрд на рік, то у 2022–2023 роках показник упав утричі — до $400 млн. Про це свідчить доповідь Інституту економік Банку Фінляндії, що розвиваються.

Глава зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Кая Каллас повідомила про скасування економічних санкцій, запроваджених проти Сирії.