Португалія долучилась до тренувань українських пілотів на F-16

Джерело: Президент України

Під час зустрічі президента України Володимира Зеленського та президента Португальської Республіки Марсело Ребелу де Соза, який прибув у нашу країну з візитом, Зеленський заявив, що Португалія погодилась долучитися до підготовки українських пілотів на літаках F-16.

Лідери двох країн акцентували на питаннях оборони та безпеки. Зеленський розповів про ситуацію на фронті та про оборонні потреби України.

“Португалія є учасницею наших танкової та авіаційної коаліцій. Сьогодні Португалія підтвердила готовність долучитися до підготовки українських пілотів та інженерного складу на літаках F-16”, – повідомив президент України.

Президенти також обговорили можливості розширення співпраці в галузі оборони, зокрема стосовно надання Україні броньованого медичного транспорту та устаткування для розмінування. Зеленський підкреслив важливість участі Португалії у Спільній декларації “Групи семи” щодо надання безпекових гарантій Україні.

“Ми розраховуємо на більш потужну, системну роботу й системну домовленість щодо відбудови між нашими державами”, – сказав Зеленський.

Він також наголосив, що Португалія бере участь у відновленні українських міст, які зруйнувала Росія.

Європейська Комісія допоможе Україні профінансувати закупівлю газу, зокрема через Ukraine Facility спільно з партнерами-виконавцями, що дозволить збільшити запаси газу для забезпечення безпеки постачання.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 лютого. Від початку цієї доби відбулося 92 бойових зіткнення.

Президента Володимира Зеленського закликали розблокувати кошти місцевого самоврядування для підтримки Сил оборони. На підписання відповідної петиції залишилося п’ять днів.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Україна “можливо” зможе повернути частину окупованих Росією територій, однак це буде “непросте завдання”.

Глава РФ Володимир Путін 24 лютого скликав нараду щодо розвитку галузі рідкісноземельних металів в РФ, заявивши, що рідкісноземельні метали є критично важливими для мікроелектроніки, енергетики, цифрової економіки, та цивільного та оборонного секторів Росії.