Посадовці ЗСУ «переплатили» ₴27 млн на закупівлі запчастин до бойових літаків

Джерело: СБУ, НАБУ, САП

Правоохоронці викрили на корупції двох посадовців Командування Сил логістики ЗСУ. Через їх оборудку держбюджет зазнав збитків на 27,3 мільйона гривень.

Протягом 2022-2023 років фігуранти уклали контракти на закупівлю авіаційних запчастин для українських бойових літаків. Як встановило розслідування, посадовці Міноборони закуповували запчастини за завищеною вартістю у підконтрольної компанії-посередника.

Для її перемоги у тендері фігуранти залучили ще декілька афілійованих комерційних структур, у тому числі з іноземною реєстрацією, щоб зробити видимість конкуренції. Отриманий “надприбуток” учасники оборудки вивели у тінь через мережу підконтрольних фірм.

Наразі обом посадовцям повідомлено про підозру у зловживанні владою. Вирішується питання щодо обрання їм запобіжного заходу. Підозрюваним загрожує до 6 років позбавлення волі.

 

20 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що станом на 16:00, російські війська тільки збільшують кількість застосування важкого озброєння.  Посилаючись на доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, він зауважив, що від початку доби й до 16-ї години загалом відбулося 46 російських штурмових дій на різних напрямках і 901 обстріл, і з цієї кількості 448 — саме з важкого озброєння.

Триває 1152-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 941 тисячу осіб.

Офіційні особи США розчаровані тим, що Росія відхиляє їхні пропозиції щодо припинення війни проти України. В адміністрації президента Дональда Трампа попередили, що той “втрачає терпіння” і може вийти із запропонованого ним же мирного процесу.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.