Посли G7 привітали швидке призначення Віктора Павлущика новим головою НАЗК

Джерело: заява послів країн G7

27 лютого посли країн G7 привітали швидке призначення Віктора Павлущика на посаду голови Національного агентства з питань запобігання корупції.

У спільній заяві посли зазначили, що незалежні антикорупційні інституції мають визначальне значення для майбутнього.

Посли G7 вітають швидке призначення Віктора Павлущика новим Головою. Ми високо оцінюємо прозору роботу Конкурсної комісії, сформованої з українського уряду й міжнародних експертів. Сильні та незалежні антикорупційні інституції мають визначальне значення для майбутнього, — мовиться у повідомленні.

27 лютого Кабмін затвердив Павлущика на посаду голови Національного агентства з питань запобігання корупції.

25 лютого Конкурсна комісія з відбору на посаду Голови НАЗК оголосила переможцем Віктора Павлущика. Усі шість членів комісії одноголосно проголосували за його кандидатуру.

У комісії заявили, що Павлущик володіє професійним досвідом, знаннями та якостями для виконання посадових обов’язків Голови НАЗК, а також відповідає критеріям компетентності та доброчесності. Наразі Віктор Павлущик старший детектив – керівник відділу детективів Національного антикорупційного бюро України.

Зауважимо, 2 жовтня 2019 року Верховна Рада України ухвалила закон, що змінив модель управління НАЗК з колегіальної на одноособову.

13 листопада 2023 року на офіційній вебсторінці уряду оприлюднили Оголошення про умови та строки проведення конкурсу на посаду Голови Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). З цього моменту усі охочі взяти участь у конкурсі могли подавати свої документи. Документи приймалися в електронному вигляді. Кінцевий термін подачі був 1 грудня. У заявників було близько трьох тижнів для збору та підготовки пакету необхідних документів.

Метью Мюррей, голова Конкурсної комісії на зайняття посади Голови НАЗК, зазначив: “Головним завданням Комісії є оцінка професійного досвіду, знань і якостей кандидатів на посаду Голови НАЗК та своєчасне визначення переможця”. Тоді він закликав усіх зацікавлених осіб, котрі відповідають формальним вимогам та мають потужну мотивацію, енергію й силу очолити НАЗК, подаватися на конкурс.

Усі отримані заяви спочатку перевірили на предмет відповідності формальним вимогам, встановленим ст.5 Закону України “Про запобігання корупції”. Після цього кандидати, що відповідають формальним вимогам, пройшли перевірку на предмет особистої доброчесності, а також здали низку тестів та виконали перелік завдань.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів. 

Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.

Посли України в США Оксана Маркарова повідомила, що лідери 15 протестантських конфесій України написали листа до спікера Конгресу Майка Джонсона та Палати представників США.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що якщо Росія переможе у війні, це стане “поворотним моментом в історії” й закликав надати Україні необхідну зброю.