«Потрібно відстояти наш спосіб життя»: президент Чехії закликав продовжити допомогу Україні

Джерело: Петр Павел в інтерв’ю французькому виданню Le Monde

Президент Чехії Петр Павел переконаний, що саме ненадання Україні необхідного озброєння стало однією з причин повільного контрнаступу ЗСУ, який не підтвердив західні очікування.

Павел наголосив, що, безумовно, рішення дотримуватися рекомендацій Комісії щодо початку переговорів стосовно вступу з Україною та Молдовою та надання статусу кандидата Грузії є джерелом задоволення: усі держави-члени вважають, що розширення Європейського Союзу служить інтересам стабільності та безпеки в Європа.

З іншого боку, і це глава Чехії назвав зворотною стороною медалі, відсутність угоди про фінансову допомогу в розмірі 50 мільярдів євро протягом чотирьох років є розчаруванням. Він пояснив, що не можна сказати про підтримку словами, натомість не допомагати матеріально.

Якщо ми вважаємо, що війна в Україні – це зло проти правового порядку, що вона торкається основ наших суспільств, ми повинні підтримувати країну, хочемо ми цього чи ні. Не з любові до українців, а щоб відстояти наш спосіб життя, — зазначив Павел.

За його словами, гіпотетичний успіх РФ створить реальну загрозу безпеці решті європейських країн та майбутньому Європи.

Це спонукало б його (Путіна – ред.) вірити в те, що його бачення міжнародного порядку є правильним, та й інші країни можуть навчитися цьому, а не лише Китай, який випробовує нашу реакцію та нашу стійкість… У наших країнах можна сказати, що ми звикли до цієї війни, але точно не втомилися. Наші міста не бомблять, наших громадян не вбивають, – наголосив він.

Павел додав, чим швидше союзники розв’яжуть питання фінансової допомоги Україні, тим краще для усіх.

  • Міністерство оборони Чехії 12 жовтня, повідомило, що Чехія та Данія спільно постачатимуть Україні важку військову техніку найближчими місяцями.
  • 19 вересня під час зустрічі у форматі “Рамштайн”, Чехію представляв заступник міністра оборони Даніель Блажковец, котрий підписав “Лист про наміри” з міністрами оборони Данії та Нідерландів. Угода дозволить надалі постачати Україні переважно чеське озброєння за фінансової підтримки Данії та Нідерландів.
  • Чехія обмежить пересування російських дипломатів – FT.
  • 10 листопада уряди Чехії та Тайваню підписали угоду про спільну роботу, щоб допомогти у відбудові України.
  • Сенат Чехії продовжив дію мандату на проведення бойової підготовки українських військовослужбовців до кінця 2024 року.

У ніч проти 5 липня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по об’єкту воєнно-промислового комплексу країни-агресора — акціонерному товариству “ВНДІР-Прогрес” у місті Чебоксари, Чуваська Республіка РФ.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.

Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.

У четвер, 3 липня, Сили оборони України вдруге за тиждень успішно вдарили по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Також було уражено командний пункт 20-ї мотострілецької дивізії противника на тимчасово окупованій території Донецької області.

У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.