Повернуться «у мішках для трупів»: США в ООН застерегли КНДР від участі у війні в Україні

Джерело: The Guardian

Спецпредставник США в ООН Роберт Вуд заявив, що якщо військові КНДР приєднаються до Росії у війні проти України, то “вони напевне повернуться у мішках для трупів”.

З такими словами він виступив на засіданні Ради безпеки ООН.

“Я б порадив очільнику Кім (Чен Ину) двічі подумати, перед тим як робити такі безрозсудні та небезпечні кроки”, – сказав Вуд.

За даними США, Північна Корея відправила до Росії 10 000 військових, які можуть бути залучені до війни проти України.

Напередодні з закликом вивести війська КНДР з Росії на спільному брифінгу закликали міністри оборони США та Південної Кореї – Ллойд Остін і Кім Йон Хьон.

“Я закликаю їх вивести свої війська з Росії. Північнокорейські війська будуть союзниками і є всі підстави вважати, що… Вони будуть вбиті та поранені під час бою”, – сказав Остін.

Однак очільник Пентагону одразу ж заявив, що навряд чи РФ і КНДР дослухаються до їхніх закликів.

Кім Йон Хьон висловив занепокоєність, що розгортання військ КНДР у Росії загрожуватиме Південній Кореї. Він пояснив, що у відповідь на війська Пхеньян може попросити у Москви технології для створення озброєнь, зокрема ядерних та балістичних ракет.

При цьому південнокорейський міністр не повідомив, що погодиться Сеул передавати озброєння Києву.

“На цей час ще нічого не визначено”, – сказав він.

Згідно з результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), станом жовтень 2024 року 32% опитаних українців готові до територіальних поступок, а 58% – проти.

Синоптикиня Наталка Діденко повідомила, що у середу, 13 листопада, в Україні очікується погіршення погодних умовах.

Дональд Трамп висловив “зацікавленість” двома пунктами “плану перемоги” Володимира Зеленського, про що повідомили Financial Times люди, які брали участь у його складанні.

Жінку з Харкова визнали винною у розповсюдженні антиукраїнських матеріалів. Суд призначив їй 10 років позбавлення волі.

Міністерство оборони України уклало стратегічну угоду з компанією ICEYE, яка є провідним розробником супутників для високоточних знімків земної поверхні за допомогою радарів із синтезованою апертурою (SAR).