Повістки першочергово надсилають тим, хто не має офіційного працевлаштування

Джерело: Денис Шмигаль на Київському міжнародному економічному форумі 

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що першочергово повістки на мобілізацію, сформовані у системі “Оберіг”, надсилають військовозобов’язаним які не працюють, або ж працюють, але неофіційно.

За словами глави українського уряду, таким чином втілюється у життя анонсований владою раніше принцип “воюй або працюй”. Відтак перш за все мобілізувати хочуть тих, хто не платить податки.

“Станом на сьогодні 98% розісланих повісток, які формуються уже через реєстр “Оберіг”, направляються людям, які не платять жодної гривні податків і ніде не зареєстровані. Пріоритет у мобілізації сьогодні надається людям, які не працюють, безробітним. Відповідно, основа цього принципу уже втілена. Лише 2% повісток за останні два місяці було надіслано людям, які працюють”, – сказав Шмигаль.

Як відомо, про принцип “воюй або працюй” говорив Президент України Володимир Зеленський у своєму новорічному зверненні перед 2024 роком. Тоді він наголосив, що ніхто в Україні не зможе проігнорувати війну.

Згідно з даними Adobe Analytics, Чорна п’ятниця 2024 року стала історичною для споживачів у США, які витратили рекордні суми як у магазинах, так і онлайн. Загалом американці здійснили покупки на $17,5 мільярда лише за один день, що на 7% більше, ніж минулого року, за даними Salesforce.

Під час футбольного матчу між командами “Шахтар” і “Рух” перший символічний удар по м’ячу виконала захисниця України Наталія Грабарчук. Вона – колишня вихователька дитячого садка, яка нині служить стрільчинею-зенітницею у Галицько-Волинській радіотехнічній бригаді повітряного командування “Захід”.

Оксфордський словник обрав терміном 2024 року словосполучення “brain rot” (“гниття мозку”). Вислів означає надмірне споживання неякісного контенту, який шкодить людині. 

У Бельгії набув чинності перший у світі закон, який надає секс-працівникам право підписувати офіційні трудові договори, а також отримувати низку соціальних виплат.

Лейбл Universal Music Group (UMG) подав скаргу до федерального суду в Нью-Йорку, в якому стверджує, що дистрибʼютор Believe розповсюджує треки фейкових виконавців.