Повоєнний сплеск злочинності коштуватиме Росії 0,6% ВВП – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

В РФ завербовані на війну засуджені починають повертатися додому. Експерти припускають, що після війни проти України на Росію очікує різкий стрибок злочинності, що може коштувати країні до 0,6% ВВП або близько 1 трлн рублів.

Післявоєнні витрати на боротьбу зі злочинністю можуть становити лише 0,2% її ВВП, якщо війну врегулюють у 2024 році, і до 0,6% ВВП, якщо протистояння триватиме ще п’ять років і близько 3 млн росіян братимуть участь у бойових діях. Повна вартість повоєнного зростання злочинності, ймовірно, виявиться значно вищою, — зазначив економіст Олександр Ісаков.

Злочини військовослужбовців РФ, не пов’язані з війною, минулого року зросли більш ніж на 20%, свідчать судові дані. І хоча загальна кількість поки що невелика, все ж відбувся стрибок випадків насильства, а також крадіжок і правопорушень, пов’язаних із наркотиками.

Рівень злочинності в РФ впав на початку війни, однак різко зростає нині. Зокрема збільшується кількість вбивств та статевих злочинів, особливо щодо дітей. Їх стало на 62% більше проти показників довоєнного періоду. Щобільше, виявляється, злочини вчиняють не лише в’язні, що вийшли на волю за участь у війні проти України, а й військові РФ з ПТСР.

Так, лише згідно з даними МВС РФ, у 2023 році в Росії скоєно понад 589 тисяч тяжких та особливо тяжких злочинів, що є рекордним показником із 2011 року. Перші місця за кількістю злочинів займають Москва, Підмосков’я, Краснодарський край та Санкт-Петербург.

Загальна кількість злочинів в РФ, скоєних військовими, зросла вчетверо проти даних за 2021 рік.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський спростував заяву лідера РФ Володимира Путіна про оточення українських військових у Курській області, назвавши це “відвертою дезінформацією”.

Російські військові внесли технічні зміни у керовані авіаційні бомби (КАБи) і тепер вони летять на більшу відстань.

В Україні накопичено достатні запаси паливно-мастильних матеріалів для стабільного проходження осінньо-зимового періоду. 

За даними ЗМІ американці, які створюють фейкові новини про кандидатку на пост президента США Камалу Гарріс, працюють на розвідку Росії.

Уряд затвердив план боротьби з корупцією та іншими правопорушеннями серед медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на засіданні 25 жовтня.