РФ «прагне вести війну принаймні три-чотири роки», – The Telegraph

Джерело: The Telegraph

Інсайдер із питань оборони сказав виданню The Telegraph, що Росія розвиває виробництво зброї й планує “вести війну принаймні три-чотири роки”.

“Вони говорять про мобілізацію своєї оборонної промисловості протягом наступних трьох років, що означає, що вони прагнуть вести війну принаймні три-чотири роки”, — сказав інсайдер.

Західний чиновник також зазначив, що РФ виділяє 40% ВВП на війну, й експерти з оборони попереджають, що з часом це може дати Росії перевагу для перемоги у війні.

Офіційно Росія збільшила військові витрати з 2,7% ВВП у 2022 році до 3,9% у 2023 році та до приблизно 6% у 2024 році.

Проте зазначають, що РФ, ймовірно, приховує набагато більшу цифру.

За словами міністра оборони РФ Сергія Шойгу, у 2023 році Росія виготовила 1530 танків і 2518 бойових броньованих машин. Отже, це може означати збільшення виробництва танків на 560% з лютого 2022 року, бойових машин піхоти на 360%, а бронетранспортерів на 350%.

Також зазначають, що Росія перетворює пекарні, ТЦ та навіть класи й іншу цивільну інфраструктуру на заводи для нарощування виробництва зброї.

Фото: The Telegraph

Однак додають, що російська військова машина страждає від нестачі кваліфікованої робочої сили, низької якості запчастин і масштабів війни, за якими не може впоратися військово-промисловий комплекс РФ.

У виданні наголошують, що багато вироблених ракет не відповідають вимогам через брак кваліфікованих інженерів, що призводить до високого відсотка відмов. І попри збільшення виробництва, заводи ледве встигають за попитом.

Перевірені українськими експертами фрагменти ракет, якими цього місяця було обстріляно українські міста, показали, що ці боєприпаси були виготовлені в грудні 2023 року.

“Це означає, що вони виходять прямо з виробничої лінії, і у них практично не залишилося запасів. З цієї причини рівень нападу цієї зими набагато, набагато нижчий, ніж минулої зими. Ми очікували набагато гіршого. Цього не сталося”, — сказав старший науковий співробітник Інституту космічних досліджень у Києві Олексій Парновський.

Він додав, що Росія мусить накопичувати ракети протягом декількох тижнів й лише тоді може “зробити одну-дві атаки”.

У мережі поширився інтернет-тренд щодо приручення домашніх тварин — до нього долучилися й українські військові. Наприклад, користувачка @wikentiyax розповіла про долю кота, якого назвали Паладін.

Станом на 20 травня Сили оборони України контролюють Вовчанськ (Харківська область) приблизно на 60%. Водночас російські військові не припиняють штурмувати місто, зазначив заступник голови Харківської ОВА Роман Семенуха.

Джерело: InformNapalm  InformNapalm продовжує проводити розслідування на основі даних, отриманих від хактивістів групи “Кібер Спротив”,…

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін прокоментував поточну ситуацію на фронті.

Продовольчий гігант Danone повідомив, що завершив продаж своїх активів та виходить з російського ринку, на який припадало близько 5% світових продажів компанії і де працював понад 30 років.