НАТО закупить артилерійські снаряди для України на $1,2 млрд

Джерело: AP

23 січня у НАТО підписали контракт на 1,2 мільярда доларів на виготовлення сотні тисяч артилерійських снарядів для поповнення запасів країн-членів, оскільки вони постачають Україні боєприпаси, щоб допомогти перемогти вторгнення Росії.

Контракт дозволить придбати 220 000 боєприпасів калібру 155 міліметрів, які є найбільш затребуваними артилерійськими снарядами у війні. Це дозволить союзникам поповнити свої арсенали та забезпечити Україну більшою кількістю боєприпасів.

Важливо захищати нашу власну територію, збільшувати власні запаси, і необхідно продовжувати підтримувати Україну, — наголосив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Плани Європейського Союзу виготовити 1 мільйон артилерійських снарядів для України не виконані, досягнуто лише близько третини цілі. Високопосадовці ЄС заявили, що тепер очікують, що до кінця цього року європейська оборонна промисловість вироблятиме близько мільйона боєприпасів щорічно.

У листопаді 2023 року міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, відвідуючи засідання Ради Україна – НАТО в Брюсселі, заявив, що Європейський Союз поставив Україні близько 300 тисяч з обіцяного мільйона снарядів.

Раніше міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус припустив, що Євросоюз не впорається із цією амбітною метою. Він додав, що навіть рішення про перехід на економіку воєнного часу не може призвести до того, що назавтра виробництво буде запущено і попит буде задоволено. Пісторіус зазначив, що від початку сумнівався у здійсненні поставленої у березні мети з постачання Києву боєприпасів.

Одначе, єврокомісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон переконаний, що Європейський Союз зможе виконати свою обіцянку та постачить Україні 1 млн артилерійських снарядів у березні чи квітні цього року.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.

Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.

Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.