Уряд Польщі шукає способи виробити більше боєприпасів для України

Джерело: Reuters

Новий уряд Польщі шукає, як виробити більше боєприпасів і військової техніки, працюючи над оборонним пакетом для України, заявив міністр закордонних справ Радослав Сікорський у Давосі.

Варшава завжди була близьким союзником Києва під час повномасштабної війни Росії проти Україн. Однак, минулого року відбулася суперечка щодо імпорту зерна та блокування деяких прикордонних переходів польськими далекобійниками, які вимагали від Європейського Союзу відновити дозвільну систему для українських автоперевізників.

Сікорський засвідчив свій намір відновити зв’язки на міцнішій основі, відвідавши Україну минулого місяця, невдовзі після його призначення в новий уряд. Згодом Польща оголосила про новий пакет допомоги для України.

Ми дивимося на всі питання, пов’язані з Україною, новими очима, — зазначив Сікорський в інтерв’ю Reuters на Всесвітньому економічному форумі у Давосі.

Хоча Варшава надала Києву військову та фінансову допомогу після вторгнення Росії, попередній уряд від партії “Право і справедливість” (PiS) заявив минулого року, що здійснює лише попередньо погоджені постачання зброї в Україну.

Зауваження Сікорського показали, що Варшава шукає способи виробляти боєприпаси і військову техніку, щоб мати можливість надіслати більше військової допомоги Києву.

Ми повідомляємо нашим союзникам, що ціна стримування Путіна, якщо він завоює Україну, буде набагато більшою, ніж ціна забезпечення ЗСУ для ефективного захисту, – наголосив він.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

У виданні The New York Times наголосили, що тепер, коли Україна озброєна далекобійними ракетами американського виробництва, вона націлилася на Крим, який є критичною базою для Росії.

Адміністрація Байдена запровадила візові обмеження для деяких китайських посадовців через нібито порушення прав людини, тоді як Пекін наклав санкції на шість американських компаній за причетність до продажу зброї Тайваню.

Вівчарка на ім’я Потап стала частиною життя прикордонника Валентина, зокрема свідком на весіллі.