Уряд Польщі шукає способи виробити більше боєприпасів для України

Джерело: Reuters

Новий уряд Польщі шукає, як виробити більше боєприпасів і військової техніки, працюючи над оборонним пакетом для України, заявив міністр закордонних справ Радослав Сікорський у Давосі.

Варшава завжди була близьким союзником Києва під час повномасштабної війни Росії проти Україн. Однак, минулого року відбулася суперечка щодо імпорту зерна та блокування деяких прикордонних переходів польськими далекобійниками, які вимагали від Європейського Союзу відновити дозвільну систему для українських автоперевізників.

Сікорський засвідчив свій намір відновити зв’язки на міцнішій основі, відвідавши Україну минулого місяця, невдовзі після його призначення в новий уряд. Згодом Польща оголосила про новий пакет допомоги для України.

Ми дивимося на всі питання, пов’язані з Україною, новими очима, — зазначив Сікорський в інтерв’ю Reuters на Всесвітньому економічному форумі у Давосі.

Хоча Варшава надала Києву військову та фінансову допомогу після вторгнення Росії, попередній уряд від партії “Право і справедливість” (PiS) заявив минулого року, що здійснює лише попередньо погоджені постачання зброї в Україну.

Зауваження Сікорського показали, що Варшава шукає способи виробляти боєприпаси і військову техніку, щоб мати можливість надіслати більше військової допомоги Києву.

Ми повідомляємо нашим союзникам, що ціна стримування Путіна, якщо він завоює Україну, буде набагато більшою, ніж ціна забезпечення ЗСУ для ефективного захисту, – наголосив він.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.