Дуда у 10-ту річницю Революції Гідності: Польща непохитно стоятиме пліч-о-пліч з Україною

Джерело: Анджей Дуда/Twitter

21 листопада, у День Гідності та Свободи президент Польщі Анджей Дуда запевнив Україну у непохитній підтримці поляків у боротьбі з російським агресором. Він наголосив на підтримці українців на шляху до Європейського Союзу і НАТО.

У своєму відеозверненні Дуда акцентував, що 10 років тому під час масових протестів на Майдані Незалежності в Києві, українська нація не вперше у вашій новітній історії виявила свою непохитну волю “бути незалежними та непідлеглими від східного сусіда”.

Одразу після переможних протестів, після успіху цього великого повстання за реформи, свободу та суверенітет, РФ почала спробу зламати цілісність України та відокремити її східні та південні регіони. 2014 рік став прелюдією до повномасштабної агресії Росії, свідками якої ми зараз є, — зауважив польський лідер.

Президент Польщі нагадав, що від початку масових протестів поляки завжди підтримували зусилля українців стосовно поглиблення інтеграції з Європою. Зокрема саме Польща першою закликала до негайного надання Україні статусу країни-кандидата на вступ до ЄС. Також Дуда привітав, що Єврокомісія рекомендувала розпочати переговори з Україною про вступ.

Запевняю, Польща непохитно стоятиме з вами пліч-о-пліч і підтримуватиме вас у боротьбі з агресором. Ніхто так добре, як поляки, не розуміє, яку велику ціну треба заплатити за свободу і незалежність. Ми будемо допомагати вам на вашому шляху до Європейського Союзу і НАТО, бо хочемо бачити вас у нашій європейській родині якнайшвидше.

Окрім цього, Анджей Дуда наголосив, що для нього та для поляків фундаментальне значення мають вільна та незалежна Україна, висловивши сподівання на подальший розвиток партнерських відносин між нашими країнами.

Фільм “Назавжди-Назавжди” української режисерки Анни Бурячкової покажуть на 43-му Стамбульському міжнародному кінофестивалі в межах програми International Competition.

Мешканці східної частини Європи – зокрема поляки та естонці – активно купують житло у західній частині континенту. Причина – повномасштабна російсько-українська війна.

Протягом доби російські армійці здійснили 2 226 обстрілів Донецької області, внаслідок чого загинуло двоє осіб, ще восьмеро – зазнали поранень.

Після масованих атак РФ на українську енергетику у Міненерго розглядають можливість підвищити тариф на електроенергію для українців.

Сьогодні, 13 квітня, у Міністерстві оборони заявили, що село Богданівка у Бахмутському районі Донецької області перебуває під контролем ЗСУ – наразі там тривають інтенсивні бої.