Дуда закликав Захід виступити проти «імперської політики» Росії

Джерело: виступ Анджея Дуди на Генасамблеї ООН

Президент Польщі Анджей Дуда використав свою промову, щоб закликати “мужніх і далекоглядних” лідерів виступити проти “імперської політики” Росії.

Дуда наголосив, що повномасштабна агресія Росії проти України призвела до “величезних глобальних проблем” і стала випробуванням для міжнародного світового порядку.

Глобальний мир ніколи не був під такою загрозою, як сьогодні, — зазначив глава Польщі.

Він нагадав історію захоплення Польщі нацистською Німеччиною у вересні 1939 року як причину того, чому Варшава “розуміє трагедію України краще, ніж будь-яка інша країна світу”.

Вперше за довгий час росіяни показали обличчя, яке ми знали сотні років. Вони вважали, що нації навколо них повинні бути підкорені їм. Ми кажемо ні. Росія вірить, що старі часи імперії, яка розвалилася десятки років тому, що домінування знову буде характерною рисою нашого регіону. Ну, не буде. Ці дні минули раз і назавжди, — заявив польський президент.

Дуда переконаний, що в Україні має закінчитися “жорстока” війна, яку не можна “перетворювати на заморожену”. І на його переконання, це можливо “зробити лише шляхом відновлення повної територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах”.

Нині Польща бере участь в ініціативах щодо притягнення Росії до відповідальності за порушення основоположних норм міжнародного права, і “рішуче” підтримує роботу Міжнародного кримінального суду та Міжнародного суду.

У мережі поширився інтернет-тренд щодо приручення домашніх тварин — до нього долучилися й українські військові. Наприклад, користувачка @wikentiyax розповіла про долю кота, якого назвали Паладін.

Станом на 20 травня Сили оборони України контролюють Вовчанськ (Харківська область) приблизно на 60%. Водночас російські військові не припиняють штурмувати місто, зазначив заступник голови Харківської ОВА Роман Семенуха.

Джерело: InformNapalm  InformNapalm продовжує проводити розслідування на основі даних, отриманих від хактивістів групи “Кібер Спротив”,…

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін прокоментував поточну ситуацію на фронті.

Продовольчий гігант Danone повідомив, що завершив продаж своїх активів та виходить з російського ринку, на який припадало близько 5% світових продажів компанії і де працював понад 30 років.