Естонія, Люксембург та Україна створили IT-коаліцію для підтримки ЗСУ

Джерело: Міноборони Естонії

Сьогодні, 19 вересня, під час зустрічі Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, Естонія, Люксембург та Україна започаткували IT-коаліцію для підтримки Збройних сил України в кіберсфері.

“Роль інформаційно-комунікаційних технологій у цій війні, безумовно, важче усвідомити, оскільки кінетична діяльність на фронті набагато помітніша. Проте дії в кіберсфері є значними підсилювачами того, що відбувається на фізичному полі бою. Для Естонії це задоволення й честь – мати можливість використати свої компетенції електронної держави для підтримки України”, – заявив міністр оборони Естонії Ганно Певкур.

Своєю чергою, міністр оборони України Рустем Умєров зазначив, що ІТ-коаліція буде зосереджена на гарантуванні безпечної та стійкої ІТ-інфраструктури для Міністерства оборони України й Сил оборони, що дасть змогу Україні бути ефективнішою на полі бою.

“Ми вдячні Естонії та Люксембургу за їхнє лідерство в просуванні цієї ініціативи. Я також хотів би подякувати Бельгії, Латвії, Литві та Данії за те, що вони приєдналися до нас у цій справі, а також Люксембургу за те, що вони вже оголосили про перший внесок до ІТ-коаліції”, – сказав очільник Міноборони України.

Окрім Естонії, Люксембургу та України, під час презентації ІТ-коаліції Декларацію про наміри також підписали Бельгія, Литва і Данія.

“Метою сьогоднішнього заходу також було надати союзникам більше інформації про коаліцію, щоб залучити інші держави, оскільки об’єднані сили – завжди сильніші. Низка держав зацікавилися коаліцією, і мета – швидко розширити коло держав-контрибуторів”, – зазначив міністр оборони Естонії Ганно Певкур.

Російські окупаційні війська не полишають спроб захопити Авдіївку на Донеччині. За даними українських військових, попри похолодання на вказаному напрямку тривають інтенсивні бої, яких не було за всю війну.

На Запорізькому напрямку прикордонник на псевдо “Бриз” за допомогою антидронової рушниці знешкодив три російські FPV-дрони.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Донецькій області, внаслідок чого одна особа зазнала поранень.

Верховний суд Фінляндії не дозволив екстрадицію до України лідера російського неонацистського угруповання “Русич” Яна Петровського, який брав участь у війні проти України.

Під час зустрічі т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва з надзвичайним і повноважним послом Азербайджанської Республіки в Україні Сеймуром Мардалієвим, сторони обговорили пріоритетні напрямки співпраці між Україною та Азербайджаном.