Єврокомісар: Навесні ЄС постачить Україні один мільйон снарядів
Джерело: Politico
Європейський Союз зможе виконати свою обіцянку та постачить Україні 1 млн артилерійських снарядів у березні чи квітні цього року, переконаний єврокомісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон.
Ми дотримаємо цієї обіцянки, виконання якої абсолютно реалістичне, — наголосив Бретон.
Єврокомісар переконаний, аби досягти поставленої мети, країнам ЄС необхідно скоротити експорт озброєнь до третіх країн, а також домогтися, щоб національні уряди натиснули на оборонні компанії з метою збільшення обсягів виробництва. Окрім цього, Бретон зауважив, що Євросоюз здатний суттєво наростити виробництво озброєнь.
Ми лише Європейська комісія, — попередив він, але акцентував, що “абсолютно” можливо досягти мільйонної мети до березня або квітня.
Бретон також зазначив, що ЄС може бути на одному рівні з РФ щодо виробництва зброї протягом 18 місяців-двох років, додавши, що для ЄС “надзвичайно важливо мати такий же потенціал”.
У березні 2023 року ЄС зобов’язався протягом року надати Україні 1 млн артилерійських снарядів. Та нині європейські виробники озброєння зіштовхуються з труднощами щодо збільшення обсягів виробництва.
У листопаді 2023 року міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, відвідуючи засідання Ради Україна – НАТО в Брюсселі, заявив, що Європейський Союз поставив Україні близько 300 тисяч з обіцяного мільйона снарядів.
Раніше міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус припустив, що Євросоюз не впорається із цією амбітною метою. Він додав, що навіть рішення про перехід на економіку воєнного часу не може призвести до того, що назавтра виробництво буде запущено і попит буде задоволено. Пісторіус зазначив, що від початку сумнівався у здійсненні поставленої у березні мети з постачання Києву боєприпасів.
- Європейська служба зовнішніх справ повідомила дипломатів ЄС, що блок, ймовірно, не виконає зобов’язання надати Україні 1 мільйон артилерійських боєприпасів до березня 2024 року.
- Фон дер Ляєн: Навесні 2024 року ЄС може постачити Україні обіцяні мільйон боєприпасів.
- Голова Військового комітету НАТО Роберт Бауер попередив, що у західних військових закінчуються боєприпаси для України та закликав країни блоку збільшити виробництво, щоб “утримувати Україну в боротьбі з російськими загарбниками”.
- 6 вересня 2023 року міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що країна планує значно збільшити закупівлю боєприпасів у 2024 році, оскільки західні країни намагаються поповнити запаси, вичерпані через допомогу Україні.
Станом на 22:00 п’ятниці, 8 листопада, від початку доби на фронті відбулося 164 бойових зіткнення.
Протягом дня, 8 листопада, російські війська здійснили 57 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, внаслідок чого поранення дістали вісім людей.
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан спрогнозував, що Дональд Трамп припинить підтримку України під час свого другого президентського терміну.
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Європейський Союз може розглянути можливість заміни російського імпорту скрапленого природного газу (СПГ) американським.
Адміністрація президента США Джо Байдена дозволила американським оборонним підрядникам працювати в Україні для обслуговування та ремонту озброєння, наданого Пентагоном, про що Reuters повідомили офіційні особи США.