Німеччина втричі збільшить закупівлі боєприпасів у 2024 році

Джерело: Reuters
6 вересня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що країна планує значно збільшити закупівлю боєприпасів у 2024 році, оскільки західні країни намагаються поповнити запаси, вичерпані через допомогу Україні.
“Ми прагнемо більш ніж потроїти наші витрати на закупівлю боєприпасів у 2024 році”, – сказав Пісторіус.
Водночас союзники по НАТО також намагаються поповнити запаси власних армій.
У лютому блок НАТО заявив, що збільшить цілі щодо накопичення боєприпасів, оскільки Україна використовує снаряди набагато швидше, ніж західні країни можуть їх виготовити, і зараз запаси союзників сильно вичерпалися.
Скільки боєприпасів союзники все ще зберігають на складах, є таємницею Альянсу.
- Міністр оборони Естонії Ханно Певкур заявив, що Європейський Союз планує збільшити виробництво артилерійських боєприпасів цього чи наступного року, щоб допомогти Україні у військових зусиллях і збільшити постачання континенту.
- У межах плану з надання Україні мільйона артилерійських снарядів упродовж року, Європейський Союз наразі передав Україні 223,8 тисячі таких боєприпасів і 2,3 тисячі ракет різних видів.
- 1 серпня оприлюднили інформацію про те, що США уклали угоди з Болгарією та Південною Кореєю з метою збільшення постачання 155-мм боєприпасів для України.
- Міністерство закордонних справ Данії у п’ятницю, 1 вересня, повідомило, що країна має на меті збільшити свою допомогу Україні з 1,2 мільярда данських крон до 1,5 мільярда данських крон (понад 200 мільйонів євро).
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 червня. Від початку доби на фронті відбулося 175 бойових зіткнень.
Колишню комісарку з питань внутрішніх справ Євросоюзу Ілву Йоханссон, ймовірно, призначать на посаду спеціальної представниці ЄС у справах українців.
12 червня начальник Слідчого відділу поліції Харківщини Сергій Болвінов поінформував, що у Харківській області запрацював новий механізм допомоги родинам зниклих безвісти захисників – створено спеціальний центр із базою невпізнаних тіл, електронними картками та психологічною підтримкою.
12 червня добровольчий батальйон “Грузинський легіон” повідомив про диверсію на власній базі, внаслідок якої загинув боєць Деметре Дарчіа.
Міноборони допустило до експлуатації у Силах оборони український безпілотний авіаційний комплекс “Волиняка”, здатний знищувати російську бронетехніку та виконувати логістичні завдання.