Пов’язаний з Татаровим адвокат консультував родину Кириленка, як приховати докази – «Схеми»

Джерело: Схеми

Журналісти “Схем” з’ясували, що пошта, з якої надходили рекомендації для сім’ї голови АМКУ Павла Кириленка про те, як правильно замітати сліди, належить адвокату Василю Федитнику.

Зауважується, що Федитник тісно пов’язаний із заступником Єрмака Олегом Татаровим. Вони спільно працювали в адвокатському об’єднанні, разом писали науковий висновок до одного із законопроєктів, до того ж Федитник захищав екснардепа Микитася.

Нагадаємо, у листі звучали поради “змінити телефони”, “видалити пошту”, “знайти осіб, які могли надати позику” тощо.

Під час обшуків з’ясувалось, що родичі посадовця дійсно змінили телефони на нові. Також у будинку, де проживають Наталія та Олександр Матієнко – тесть та теща Кириленка, детективи знайшли рукописні документи із заготовкою свідчень для суду, в яких були враховані рекомендації щодо пояснення походження великих сум на елітну нерухомість.

Ці записи свідчать про те, що це не виклад тих обставин, які дійсно мали місце, а побудова версій, які будуть краще звучати в суді, – резюмувала у суді прокурорка САП Валентина Гребенюк.

Як і було написано у рекомендаціях, у суді тесть Кириленка повідомив, що гроші на численне майно, оформлене на них з дружиною, він позичив у третьої особи – хоча раніше ця версія не звучала.

Під час засідання прокурорка САП назвала адресу, з якої направлялися рекомендації у справі посадовця – [email protected], але не зазначила, кому саме вона належить.

Як з’ясували жірналісти, це пошта Василя Федитника – адвоката юридичної компанії Legal Strategy. Саме цю пошту він вказує у своїх наукових статтях та на різних сервісах.

Також Федитник засвітився на дні народження Татарова у 2021 році. На відео УП зафіксовано, як Татаров проводить з Федитником своєрідний спаринг. Певно, готувався до сутичок з чеченцями.

У вересні 2021 року “Українська правда” оприлюднила розслідування про візитерів святкування дня народження заступника голови Офісу президента Олега Татарова. Серед гостей заходу був і адвокат Василь Федитник, з яким Татаров по-приятельски себе поводив.

Нагадаємо, очільнику Антимонопольного комітету Павлу Кириленку повідомили про підозру у незаконному збагаченні на 56,2 млн грн та декларуванні недостовірної інформації.

З 2020 по 2023 роки Кириленко став власником 21 об’єкта нерухомості та люксового авто, записавши все на родичів своєї дружини.

Зауважується, що серед набутого майна посадовцем:

  • 7 квартир у Києві та Ужгороді загальною площею майже  700 кв.м ;
  • будинок на понад 220 кв.м та дві земельні ділянки під Києвом;
  • два гаражних бокси;
  • 6 машиномісць;
  • три нежитлових приміщення площею понад 190 кв.м;
  • автомобіль ВМW Х3.

Загальна вартість активів – 61,7 млн грн. У ЦПК відзначили, що різниця між вартістю цих активів і коштами, якими володіла родина, і лягла у текст підозри.

Першими про можливе незаконне збагачення Кириленка написали Схеми. Журналіст Георгій Шабаєв встановив, що родичі чиновника не мали бізнесу і за останні чверть століття не отримували достатніх офіційних доходів, щоб все це придбати.

У САП повідомили, що приводом для розслідування САП та НАБУ стало саме оприлюднення журналістського розслідування.

Додамо, днями заступника міністра енергетики України викрили на хабарі розміром пів мільйона доларів. Служба безпеки України та Національне антикорупційне бюро за сприяння міністра енергетики Германа Галущенка розкрили масштабну корупційну схему, організовану високопосадовцем.

Довідка. Павло Кириленко – полковник юстиції, голова Антимонопольного комітету України з 6 вересня 2023 року. Голова Донецької ОВА (5 липня 2019 – 5 вересня 2023).

21 березня 2024 року з розслідування Радіо Свобода та проєкту “Схеми” стало відомо, що сім’я голови Антимонопольного комітету Павла Кириленка володіє майном загальною ринковою вартістю 70 мільйонів гривень. Мовилося про 7 квартир, 6 паркомісць, будинок, дві земельні ділянки, комерційну нерухомість та два кросовери, якими володіють батьки дружини Кириленка. Це майно, за даними з розслідування, вони почали купувати, коли Кириленко очолив Донецьку обласну державну адміністрацію. Журналісти стверджували, що теща і тесть Кириленка не мали достатніх офіційних доходів на придбання цього майна.

Журналістам Павло Кириленко пояснив, що стартовий капітал на купівлю цього майна його родина отримала в 90-х роках, коли прабабуся його дітей вдало реалізувала акції заводу “Стирол” у нині окупованій Горлівці. Теща Кириленка в розмові з журналістами повідомила, що в 1997 році їм вдалося виручити за продаж акцій концерну 40 тисяч доларів. Документи, які підтверджують цю операцію, за словами тещі, “залишились в окупованій Горлівці”.

  • Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) оголосили в міжнародний розшук чинного народного депутата України Артема Дмитрука, якого підозрюють у серії нападів на громадян.

Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.