«Позбутися всіх шпарин навколо вікон»: в «Укренерго» розповіли, як охолодити приміщення з мінімальними енерговитратами
Джерело: “Укренерго”
В “Укренерго” вкотре закликали українців ощадливо споживати електроенергію й надали декілька порад, як охолодити приміщення з мінімальними енерговитратами.
“Вихідні – гарний час потренуватися розподіляти користування потужними електроприладами впродовж доби та ощадливо споживати у період пікових навантажень – з 16:00 до 23:00. А якщо, попри помірні +25˚С, вам в ці дні без кондиціонера буде все ж таки надто спекотно, пропонуємо кілька порад як охолодити приміщення з мінімальними енерговтратами”, – зазначили у компанії.
Відтак в “Укренерго” рекомендують дотримуватися наступних правил:
- користуватися духовкою, плитою, тостером та сушильною машиною зранку і ввечері, щоб додатково не нагрівати приміщення;
- позбутися всіх шпарин навколо вікон та дверей, через які гаряче повітря потрапляє в дім. До речі, є розрахунки, власники добре ізольованих будинків можуть заощадити до 11% на рік на витратах на електроенергію;
- поставити перед вентилятором неглибоку тару з льодом: потік повітря швидко і рівномірно розподілить холод по всій кімнаті;
- змінити лампи розжарювання на LED лампи. У “звичайних” лампочках тільки 10% споживаної електроенергії перетворюються на світло, а інші 90% – на тепло.
Зазначимо, що нещодавно міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що опалювальний сезон 2023-2024 буде складнішим, аніж попередній, адже обстріли росіянами енергетичної інфраструктури триватимуть й надалі.
- Під час зустрічі з амбасадоркою США в Україні Бріджит Брінк очільник Міненерго Герман Галущенко повідомив, що в Україні триває наймасштабніша за всю історію ремонтна кампанія на енергетичних об’єктах.
- Голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький повідомив, що у серпні не прогнозується застосування графіків аварійних відключень, навіть попри те, що цей місяць буде важким для енергосистеми.
- Україна та Данія домовилися про початок співпраці у галузі вітрової енергетики.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.